archive11 Korrik, 2020 - 17:00

Lajme

Thaçi: Zbatoni në mënyrë rigoroze masat kundër virusit CoVID-19

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi tha sot se gjendja aktuale me CoVID-19 është tejet shqetësuese dhe kërkohet kujdes maksimal nga të gjithë. “Në javën e fundit kishim rritje të madhe të numrit të të prekurve me virusin COVID-19. Gjendja aktuale është tejet shqetësuese dhe kërkohet kujdes maksimal nga...
Lajme

Rron Gjinovci kërkon që të arrestohet kryeministri Avdullah Hoti

Analisti kontrovers, Rron Gjinovci ka kërkuar arrestimin e kryeministrit Avdullah Hoti, shkruan Gazeta Metro. Gjinovci përmes një shkrimi në Facebook ka kërkuar arrestimin e kryeministrit Hoti pasi sipas tij nuk ka marrë masa për të shpallur Gjendje të Jashtëzakonshme. Ai po thotë se Prokuroria duhet të arreston si të dyshuar...
Lajme

Ja çfarë nënkupton gjendja e jashtëzakonshme!

Me shtimin e numrit të infektuarve nga pandemia Covid-19 Kryeministri i vendit Avdullah Hoti, ka nisur përgaditjet për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme. Sot ka diskutuar një gjë të tillë me Kryetarët e të gjitha komunave të vendit, me çrast ka marrë edhe pëlqimin e tyre, për shpalljen e gjendjes...
Lajme

Presidenti Thaçi ngushëllon familjen e Berat Buzhalës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Bashor Buzhalës nga Covid-19. Bashori ishte babai i gazetarit të njohur kosovar, Berat Buzhala, shkruan Gazeta Metro. Gazetari Berat Buzhala ka njoftuar sot me anë të një postimi në Facebook, se ka vdekur babai Bashor Gegë Buzhala, në moshën...
Lajme

Vdes babai i Berat Buzhalës, po luftonte me koronavirusin

Ka vdekur në moshën 72-vjeç babai i gazetarit Berat Buzhala, i cili po luftonte me koronavirusin. Lajmin për vdekjen e prindit e ka bërë të ditur vetë Buzhala, teksa shkruan se kjo është humbja e tij e parë. Postimi i tij i plotë: Sot ne ora 13.00 vdiq baba i...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6