archive11 Korrik, 2020 - 21:55

Lajme

Kadri Veseli ngushllon Berat Buzhalën për vdekjen e babait

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, i ka uruar ngushëllime gazetarit Berat Buzhala për vdekjen e të atit. Veseli tha se me keqardhje e mori lajmin për vdekjen e atit të Buzhalës i cili po luftonte me Covid-19. Ai...
Lajme

2,259 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka njoftuar të premten se janë regjistruar edhe 205 raste të reja me koronavirus pas testimit të 388 mostrave. Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 4.512, kurse numri i rasteve aktive është 2.259. 27,304 persona janë testuar, ndërsa kanë humbur...
Lajme

Virologia kineze akuzon rëndë Kinën për Covid-19

“Qeveria kineze mbuloi shpërthimin e koronavirusit”, kështu shprehet një virologe kineze, e cila thotë se është detyruar të arratiset nga Hong Kongu sepse e di mirë se si i trajtojnë atje ata që thonë të vërtetën. Dr Li-Meng Yan, e specializuar në virologji dhe imunologji në shkollën e Shëndetit Publik...
Lajme

Thaçi nga Prekazi: Dielli do të lindë përsëri

Para se të niset për në Hagë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Prekazin. Aty ai tha se nderoi komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët e UÇK’së. Familjarët e dëshmorëve e të bashkëluftëtarëve ditëve të fundit kanë qenë nikoqirë të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi. Vizitat e...
Lajme

Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj i infektuar me Covid-19

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj njoftoi sot përmes FAcebook se ka rezultuar pozitiv me Covid-19. “Para pak çasteve më thirrën nga Instituti (IKSHPK) dhe me njoftuan se kam rezultuar pozitiv!”, shkroi deputeti Selmanaj, duke konfirmuar se tash e pesë ditë ka qenë me simptome të...
Lajme

Alarmon infektologu Valbon Krasniqi

Valbon Krasniqi, ushtrues detyre i drejtorit të përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK), tha sot për Radion Evropa e Lirë se do të përkrahin çdo vendim të Qeverisë së Kosovës që shkon në favor të mbrojtjes së jetës së qytetarëve. Ai tha se në dy-tre javët...
Biznes

Rritet sërish çmimi i naftës në Kosovë

Çmimet e derivateve dita-ditës po shënojnë rritje. Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani thotë se qytetarët tanë janë duke u shërbyer me çmimet më të lira në regjion, përjashtim Maqedonia e Veriut. “Për momentin çmimet tek ne sillen përafërsisht, Diesel 0,91 cent, Benzina 0,92 cent. Shqipëri -Diesel...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6