archive10 Korrik, 2020 - 09:21

Lajme

E rëndë, vdes një 17-vjeçar, vetura iu përfshi nga zjarri

Sot rreth orës 05;40, në rrugën rajonale Prishtinë- Mitrovicë, gjegjësisht në fshatin Shupkovc, ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, ku i përfshirë ishte një automjet me targa vendore. Deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur pasi që drejtuesi i automjetit nuk e ka përshtat shpejtësinë e lëvizjes se automjetit...
Lajme

Gjermania në krah të Kosovës, i dhuron teste për Covid-19

Ministria e Shëndetësisë e Republikës Federale të Gjermanisë i dhuron sot MSH/IKSHPK-së RT-PCR teste për diagnozë laboratorike të COVID -19. Ky është donacion i Gjermanisë për Kosovën për të ndihmuar në përgjigjen ndaj pandemisë COVID- 19. Ceremonia e dorëzimit të testeve mbahet sot (e premte), 10 korrik 2020, duke filluar...
Lajme

Paralajmërimi i frikshëm i kreut të OBSH’së

Kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka paralajmëruar sot se pandemia e coronavirusit është akoma duke u përhapur me shpejtësi, kurse shumica e vendeve nuk kanë arritur ta vënë situatën nën kontroll, shkruan The Guardian. Ai tha se më shumë se 11.8 milionë raste në botë aq...
Lajme

Shqiptari nga Kosova plagos tre persona në Austri, arsyeja është “shikimi shtrembër”

Një 31-vjeçar kosovar në Graz të Austrisë është përfshirë në një konflikt me armë, pasi një rumun e kishte “shikuar shtrembër” në një parking të një supermarketi, të mërkurën. Siç shkruan “österreich.at”, pas “shikimit shtrembër” kishin vluar gjakrat. Fillimisht 31-vjeçari e kishte kërcënuar rumunin (24-vjeçar) dhe një mik të tij...
ShowBiz

Samata Karavella feston ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

Këngëtarja e njohur, Samanta Karavella, feston sot ditëlindjen. E ditën e saj të veçantë e ka pritur me një festë gjigante nën shoqërinë e personave më të afërt. Përmes postimeve në rrjetet sociale, kuptohet se këngëtarja ka mbledhur të afërm e miq buzë pishinës, ku ka organizuar një super festë...
Lajme

Këto janë komunat më të prekura sot nga COVID-19

Prishtina, Prizreni dhe Gjilani janë sot komunat më të prekur nga Koronavirusi. Këto janë të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike (IKSHKP) “Prishtinë 77 raste, komuna Gjilan 27 raste, komuna Prizren 22 raste, komuna Fushë Kosovë 11 raste, komuna Lipjan 9 raste, komuna Gjakovë 8 raste, komuna Skenderaj 7...
1 4 5 6
Page 6 of 6