archive10 Korrik, 2020 - 11:19

Lajme

Qyteti që ka mbi 170 raste aktive me Covid-19

Mbrëmë në Komunën e Ferizajt u konfirmua edhe 1 rast i ri me COVID-19 , shkruan Gazeta Sinjali. Përmes një njoftimi të komunës në Facebook, bëhet e ditur se numri i rasteve aktive ka arritur në 178. “1 rast i ri me COVID-19 në Ferizaj Nga njoftimi i IKSHPK-së lidhur...
Lajme

Preket edhe ky sektor nga Covid-19

Rreth 15 punëtorë të stacionit të autobusëve në Prishtinë pritet t’i nënshtrohen sot testit për koronavirus. Kështu ka bërë të ditur drejtori i stacionit të autobusëve në Prishtinë, Luan Hoti i cili ka rezultuar pozitiv me koronavirus. “Një pse e stafit të administratës do të shkojnë të bëjnë testin në...
Lajme

Hodhi mbeturina, dënohet qytetari me 200 euro gjobë

Kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, njofton për dënimin e një qytetari me 200 euro gjobë, i cili ka hedhur mbeturina në hapësira publike në Sllapuzhan. “Asnjë tolerim nuk do të ketë për ndotësit e ambientit. I falenderoj inspektorët për punën dhe angazhimin në teren, e poashtu edhe qytetarët për bashkëpunimin”,...
Lajme

Kryeministri ia mësynë në këmbë Qeverisë

Kryeministri Avdullah Hoti, është parë sot i shoqëruar me disa persona, teksa ka shkuar në këmbë në zyrën e tij. Hoti ka kaluar pak minuta para orës 8:00, nëpër sheshet e kryeqytetit drejt objektit të qeverisë. Në videon e dërguar nga disa lexues të Gazeta Blic, shihet Hoti teksa i...
Lajme

Të rejat e fundit për foshnjen e cila rezultoi pozitiv me koronavirus

Të enjten në Kosovë është konfirmuar rasti i parë me COVID-19 te një i porsalindur. Kryetarja e Shoqatës së Neonatologeve në Kosovë, Burbuqe Skenderi tha për Telegrafin se foshnja është në gjendje të mirë shëndetësore. “Gjendja shëndetësore e foshnjës e cila ka rezultuar dje pozitiv me COVID-19, është e mirë”,...
Lajme

Vdes veterani i luftës nga Covid-19

Mbrëmë ka ndërruar jetë veterani i luftës, Mehmet Kastrati (1954) nga fshati Maxharrë i Komunës së Malishevës. I ndjeri ishte i shtrirë në njërën prej klinikave në QKUK, dhe ka qenë prekur edhe me COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar familja e të ndjerit, menjëherë pasi mjekët i kanë njoftuar për...
Lajme

Zëvendëskryeministrja i’a bën publike bisedën një qytetari

Deputeti, Haxhi Shala, nga Nisma Socialdemokrate u largua nga kjo parti duke ju bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Për këtë edhe nga NISMA, pati reagime të shumta. E, këtyre reagimeve nuk ju ka shpëtuar as zëvendëskryeministrja, Albulena Balaj-Halimi, raporton Arbresh.info. Në reagimin e saj për largimit e Haxhi Shalës...
Lajme

Gjendet një i vdekur në portin e Durrësit

Rreth orës 07:45, të mëngjesit të sotëm në Portin e Durrësit, është gjetur i mbytur një burrë. Policia njoftoi se po punon për identifikimin e kufomës së dekompozuar. Paraprakisht mendohet se gjetja e kufomës lidhet me një ngjarje të fundjavës së kaluar kur 4 shtetas të huaj, marokenë dhe sirianë,...
1 3 4 5 6
Page 5 of 6