archive10 Korrik, 2020 - 14:32

Lajme

Isa Mustafa infektohet me Koronavirus

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, njoftoi se ka rezultuar pozitiv me CoVID-19. “Sot, pas analizave te kryera, kam rezultuar pozitiv me Covid-19.Përveç një plogështie, nuk vërej ndonjë shqetësim tjetër shëndetësor. Anëtarët e tjerë të familjes nuk janë të prekur. Ditët në vijim to të jem i...
Lajme

Vjehrri dhe burri e bëjnë gruan për spital

Gjatë ditës së djeshme në Prizren është raportuar për dhunë në familje. Pas kësaj, janë arrestuar dy meshkujë (babë e djalë), pasi të njëjtit kanë ushtruar dhunë fizike ndaj viktimes femer kosovare, e njëjta ka pranuar tretman mjeksor në Spitalin e Prizrenit. Me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në...
Lajme

Sulmohet seksualisht një femër

Një person është arrestuar nga Policia pasi e kishte ngacmuar seksualisht një femër në Fushë Kosovë. Policia njofton se i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti ka ngacmuar seksualisht viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6