archive10 Korrik, 2020 - 22:40

Lajme

Përplasje në kuvend mes Ganimete Musliut e Fitore Pacollit!

Deputetja e Ganimete Musliu është përplasur me deputetën e Vetëvendosjes Fitore Pacolli duke përdorur edhe fjalë të rënda. Ajo i tha “mbylle gojën” Pacollit, për të cilën shprehje reagoi edhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, njofton Klan Kosova. Derisa Osmani i tha se nuk duhet përdorur gjuhë e tillë fyese,...
Lajme

Kjo është epiqendra e re e COVID 19 në botë

Bota po përballet me Covid 19 dhe deri më tani nuk ka arritur ndonjë sukses në këtë luftë. Statistikat janë tepër shqetësuese në gjithë globin. 12.3 milion është numri i të infektuarve dhe 555 mijë nuk kanë arritur të mbijetojnë nga infektimi me këtë virus. Kina ishte epiqendra në fillim,...
Lajme

Kryetari Ahmeti i uron shërim të shpejt Isa Mustafës

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka uruar shërim të shpejtë Isa Mustafës dhe të tjerëve të infektuar nga Covid-19. “Nuk po mund të paramendoj se dikush mund ti uroj vdekjen apo fatkeqësi tjetër dikujt për shkak se e ka kundërshtar politik”, tha ai. Tutje, Ahmeti shton se kundërshtari mundet...
Lajme

Aksident në Prishtinë, ka të lënduar

Minuta më parë ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave te ndërtesa 40 katëshe, në Prishtinë. Indeksonline ka siguruar fotografi nga vendi ngjarjes, ku shihen veturat e aksidentuara. Ambulanca ka arritur aty, ku edhe dyshohet për një person të lënduar...
Sporti

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, del pozitiv me COVID 19

Futbollisti që luan tek ekipi zviceran Zurich dhe i përfaqësueses së Kosovës, Mirlind Kryeziiu, ka rezultuar pozitiv me Covid 19. Njoftimin e ka dhënë vet klubi nga Zvicëra, transmeton Insajderi. “Qendër mbrojtësi i Zurich, Mirlind Kryeziu, ka dalur pozitiv në testin për Covid 19. Ai nuk ka marrë pjesë në...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6