archive10 Korrik, 2020 - 23:52

Lajme

Kaq persona u shëruan sot nga virusi korona!

Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 205 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive është 4.512 raste nga 27.304 persona...
Lajme

Vdesin edhe tre persona nga koronavirusi në Kosovë

Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se sot kanë vdekur edhe tre persona nga virusi Covid-19. Bazuar në të dhënat e fundit që IKSHPK ka publikuar në Facebook deri më tani 97 persona kanë humbur jetën nga ky virus, raporton 02Press.com Numri total i rasteve pozitive...
Lajme

Ky është deputeti i LDK-së që iu vërsul Vjosa Osmanit sot

Akoma nuk dihen arsyet, por ai shkoi tek foltorja e më pas tek ulësja e Osmanit. Kryetarja reagoi menjëherë dhe mbylli seancën. “Ndërpritet seanca për shkak te paedukatës së një deputeti”, ka deklaruar Vjosa Osmani. Ndryshe, Xhavit Ukaj ka hyrë së fundmi në Kuvend pasi disa deputetë u bën ministra....
Lajme

205 raste të reja me Covid-19, por bie numri i testimeve

61 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19! Sot më 10 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 205 raste pozitive. Numri total i...
Lajme

OBSH jep shpresë për futjen nën kontroll të COVID-19

Organizata Botërore e Shëndetit ri të ditur sot se është ende e mundur vënia nën kontroll e pandemisë COVID-19, edhe pse numri i rasteve është më shumë se dyfishuar në gjashtë javët e fundit. “Ka shumë shembuj, në të gjithë botën, që kanë treguar se edhe nëse epidemia është shumë...
Lajme

Vdes një 21-vjeçare në QKUK

Ka vdekur në Mjekësinë Sportive një lehonë e lindur në vitin 1999 me inicialet D.P. nga Komuna e Podujevës e cila sot në orët e pasdites kishte kryer lindjen me prerje cezariane. Burimet brenda Klinikës Gjinekologjike tregojnë se lehona ishte sjell në Klinikë në gjendje të rëndë dhe me urgjencë...
1 2 3 6
Page 1 of 6