archive9 Korrik, 2020 - 09:49

Lajme

Qeveria e quan të panevojshëm: Nuk e miraton Projektligjin për Pandeminë të iniciuar nga Vjosa Osmani

Qeveria e Kosovës nuk ka miratuar nismën legjislative të iniciuar nga Kuvendi i Kosovës, për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka paraqitur qëndrimin e Qeverisë sa i përket këtij Projektligji duke theksuar se Qeveria e konsideron të panevojshëm miratimin e tij. “Të nderuar para jush paraqes...
Fun

Dashuria dhe paratë – Ja çka thotë horoskopi sot për ju!

Dashi Nëse duhet të sqaroni diçka me njeriun e zemrës, më mirë shtyjeni për në fundjavë, pasi mund të shkaktoni shumë dëme. Mos mendoni më për të kaluarën, por shikoni përpara. Mundohuni që të konkretizoni diçka më shumë në punë. Demi Do të ketë rikthim pasioni, i cili gjatë këtyre...
Lajme

Qeveria mban mbledhje, diskutohet edhe situata me pandeminë

Vetëm pak orë pas kthimit nga Parisi, kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbledhur ministrat. Në këtë mbledhje të kabinetit qeveritar do të diskutohet për 17 pika të ndryshme. Në mesin e pikave për diskutim do të jetë edhe Projektligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19. Aprovimi i procesverbaleve...
Lajme

Çfarë do të ndodh sot në Kosovë?

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 9.00) Mbahet vazhdimi i seancës së Kuvendit të Kosovës për votimin e disa marrëveshjeve ndërkombëtare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10.00) Mbahet vazhdimi i seancës plenare për votimin e propozim-rezolutës të kryeministrit Avdullah Hoti.(Kuvendi i Kosovës, ora 10.30) Kuvendi i Kosovës...
1 4 5 6
Page 6 of 6