archive9 Korrik, 2020 - 16:30

Lajme

Po nëse Biden bëhet president, ç’do të ndodhë me Evropën?

Në fjalën e tij të hapjes në mbledhjen vjetore të Këshillit Evropian për Marrëdhëniet e Jashtme ‘(ECFR), Ministri gjerman i Punëve të Jashtme Heiko Maas pohoi se pavarësisht nga rezultati i zgjedhjeve presidenciale të SHBA këtë nëntor, evropianët “do të duhet të mendojnë se si të shmangin dhe përballojnë konflikte...
Lajme

Ministri gjerman: Kosovës duhet t’ia japim vizat që ia premtuam

Ministri gjerman për Evropë, Michael Roth, ka deklaruar se shteti i tij dhe evropianët duhet të liberalizohen vizat për kosovarët ashtu siç i kanë premtuar dhe jo shkëmbim territoresh vetëm e vetëm që në atë mënyrë të përfundojë marrëveshja finale Kosovë-Serbi, shkruan Gazeta Metro. Në një shkrim për “Die Welt”,...
Lajme

258 të infektuar me COVID-19 në këto zona në Kosovë

258 pacientë me Koronavirus janë regjistruar gjithsej në zonat e banuara me serbë në Kosovë, prej të cilëve 97 janë banorë të veriut të Mitrovicës. Kështu tha specialisti serb i epidemiologjisë Aleksandar Antonijeviq. Sipas tij, që nga 12 marsi janë testuar 2,252 persona, nga të cilët 258 janë konfirmuar për...
Lajme

OBSH jep një tjetër lajm të keq për COVID-19

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus theksoi se COVID-19 vazhdon të shpërndahet në mënyrë të përshpejtuar. Përhapja e pandemisë së koronavirusit është “ende duke u përshpejtuar” dhe shumica e vendeve ende nuk kanë arritur ta kthejnë nën kontroll, paralajmëroi kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit, raporton Reuters, transmeton lajmi.net. Duke folur në...
Lajme

Debat i ashpër mes Listës serbe dhe Vjosa Osmanit

Në Kuvendin e Kosovës që nga fillimi i seancës është duke u zhvilluar një debat i ashpër mes deputetëve dhe kryeparlamnetares, kryesisht asaj dhe deputeteve të partive tjera. Deputeti i Listës Serbe, Igor Simic i tha Osmanit se ajo i ka ndjekur nëpër koridore për të t’i dhënë votat për...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6