archive9 Korrik, 2020 - 19:40

Interesante

Ndodh në Tiranë, lind fëmija me këmishë

Një fëmijë në një nga materintetet e Tiranës, ka lindurme i mbështjellë me qese amniotike, që ndryshe në gjuhën popullore “i lindur me këmishë”. Gjinekologia Anika Dokle ka postuar ditën e djeshme një foto të një fëmije, e cila ka lindur me këmishë në spitalin Koço Gliozheni. “Bebush me këmishë”,...
Lajme

KEDS njofton se këto vende në Kosovë do të mbesin pa rrymë

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet. 10.07.202. Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit. Prishtinë 1. TS 110/35/10kV Palaj do të ndërprehet: Dalja 10KV Palaj (Kodi: 18024001) prej orës 10:00 deri në ora 14:00. Vendet: Mulliri Palaj, Hade-Miniera, Hade, Hamidi, Lajthishtë, Kulla Sibovc, Sibovc te Kangjelët, Sibovc te Kelmendët,...
Lajme

4 deputetët e LDK-së që votuan pro propozimit të Vjosa Osmanit

Ishin vetëm katër deputetët të Lidhjes Demokratike të Kosovës që votuan pro propozimit të Vjosa Osmanit për rezolutën anti-Covid, ndonëse i njëjti nuk mori pëlqimin për tu miratuar në shumicë. Indeksonline mëson se deputetët nga partia e Isa Mustafës që përkrahën kryeparlamentaren ishin: Fatmir Rexhepi, Ardian Shala, Vlora Limani dhe...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6