archive8 Korrik, 2020 - 14:19

Sporti

Milan – Rashica, ja pse mund të ndodhë transferimi

Reparti i parë që do të përforcohet te Milani është padyshim sulmi ku nuk do të jetë më Zlatan Ibrahimovic dhe dy ardhjet e reja mund të jenë lojtarë që njihen mirë për kah cilësitë nga trajneri gjerman Ralf Ragnick janë Milot Rashica dhe Patrick Schick. Për këtë ka raportuar...
Lajme

“Maskat që i hidhni mund të mbysin një balenë”

Ndërsa bota po lufton me pandeminë koronavirus, gjithnjë e më shumë pajisjet mbrojtëse po përfundojnë në det, sipas BBC-së. “Ne hedhim 129 miliardë maska për fytyrë dhe 65 miliardë dorëza plastike në ambient çdo muaj”, sipas “Ocean Conservancy”, transmeton “Zeri.info”. Zhytës dhe vëzhgues po vërejnë më shumë nga këto mbeturina...
Shëndeti

Edhe mjekët janë të mahnitur nga kjo ilaç

Shkencëtarët, mjekët dhe ekspertët e tjerë mjekësorë pohojnë se konsumimi i rregullt i mjaltit në kombinim me kanellën është një ilaç i fuqishëm i cili mund të përdoret kundër shumë sëmundjeve. Për më shumë se 4000 vjet, mjalti është përdorur si një ilaç tradicional për pothuajse çdo sëmundje, transmeton lajmi.net....
ShowBiz

Pasuria marramendëse e Labinot Tahiri, i kalon milionat

Ish- deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri ka bërë deklarimin e pasurisë për Agjencionin Kundër Korrupsionit. Shtëpia ku banon Tahiri është 1,025.00 m2, vlera e së cilës është 370,000.00 euro. Tahiri ka deklaruar edhe truall, vlera e së cilës është mbi 300,000.00 euro. Tutje, Tahiri ka deklaruar edhe një...
Sporti

Atletja bukuroshe zbulon shumën që i ofruan për të bërë eskortën

Daria Klishina, atletja e mirënjohur ruse e cila fitoi medaljen e argjendtë në Botërorin e Atletikës në kërcim së gjati në vitin 2017, ka zbuluar një prapaskenë vërtetë shumë interesante të jetës së saj. “Më kanë ofruar të bëj ekskortën e luksit, propozimi më ka ardhur në Instagram rreth 6...
Lajme

Njoftim i rëndësishëm nga QKUK

Në lidhje me raportimet e disa medieve se ka pasur probleme dhe rënie të sasisë së furnizimit me oksigjen në Objektin e Mjekësisë Sportive, Shërbimi Spitalor dhe Klinik Univeristar i Kosovës, njofton se furnizimi me oksigjen në klinikat e QKUK-së, përfshirë edhe këtë objekt është nën monitorim dhe mbikëqyrje të...
1 3 4 5 6 7 8
Page 5 of 8