archive8 Korrik, 2020 - 20:24

Lajme

Ky është lajmi i fundit nga veriu i Kosovës

Kosova po vazhdon të përballet me situatën e krijuar nga pandemia COVID-19. Numri i të infektuarve ka shkuar në 3 mijë e 886, teksa 82 persona kanë humbur jetën. E duke filluar nga mbrëmë, katër komunat veriore morën vendim për karantinim dhe vendosje të ndalimit të lëvizjes nga ora 21:00...
Lajme

Deputetja e PDK’së, Eliza Hoxha, del pozitiv me Koronavirus

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se pas testimit të dytë ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Postimi i plotë: Të dashtun miq, pas testit negativ të javës së kaluar sot e kam ripërsëritur testin dhe kam dal...
Lajme

COVID-19 prek edhe RTK-në, infektohet drejtori

Drejtori i RTK-së, Ngadhnjim Kastrati ka bërë të ditur se ka rezultuar pozitiv me coronavirus. Kastrati ka shkruar në Facebook se sot ka marrë konfirmim se ka dal pozitiv me COVID 19, derisa ka shtuar se do të qëndrojë në izolim sipas rekomandimeve. “Ju lus të gjithëve që jemi takuar...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8