archive8 Korrik, 2020 - 22:25

Lajme

Vdekjet e dyshimta në Infektivë, ja çfarë thotë Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është deklaruar lidhur me 6 vdekjet e shënuara mëngjesin e së dielës së kaluar në QKUK. Zemaj tha se rastet që janë sensititve duhet të trajtohen në mënyrë serioze dhe të ketë informacion ndihmës e korrekt. Duke komentuar rastet e fundit që ndodhën në Klinikën...
Lajme

Buxheti rishikohet, më shumë para për Covid-19

Që të ketë më shumë para në dispozicion të menaxhimit të situatës së krijuar me pandeminë, u mor vendim që buxheti i shtetit prej dy miliardë e 620 milionë eurosh, të rishikohet. Por, PDK-ja ka disa vërejtje. Më poshtë gjeni detaje në kroniken e përgaditur nga Klan Kosova, transmeton 02Press....
Lajme

Qytetarja ankohet publikisht për ‘Viva Fresh Store’: Frigoriferët e mishit të shkrirë, kundërmonin erë myku dhe mishi të prishur

Një qytetare nga Prishtina me emrin Kaltrina Zhushi e ka denoncuar publikisht rrjetin e supermarketeve “Viva Fresh Store”, konkretisht pikën në lagjen “Bregu i Diellit”, për parregullsi të shumta si mosrespektim i masave kundër COVID-19 por edhe për papastërti tek sektori i mishin dhe bulmetit . Sipas saj, në market...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8