archive8 Korrik, 2020 - 23:59

Lajme

“Dorëzohet” OBSH-ja, pranon faktin se Covidi-19 transmetohet përmes ajrit

OBSH-ja ka pranuar faktin se ekziston mundësia që koronavirusi të transmetohet përmes ajrit, pasi një grup shkencëtarësh nxitën organizatën që të përditësonte udhëzimet për përhapjen e virusit OBSH-ja ka pranuar faktin se ekziston mundësia që koronavirusi të transmetohet përmes ajrit, pasi një grup shkencëtarësh nxitën organizatën që të përditësonte udhëzimet...
Lajme

Koronavirusi godet Prishtinën, Ferizajin dhe Mitrovicën

Nga 214 rastet e konfirmuara sot me Koronavirus, numri më i lartë sërish është në komunën e Prishtinës, ku janë paraqitur edhe 68 raste. Pasojnë Ferizaji dhe Mitrovica. “Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 68 raste, komuna Ferizaj 55 raste, komuna Mitrovicë 35 raste, komuna Fushë Kosovë 13 raste, komuna...
Lajme

4 vdekje të reja sot nga koronavirusi në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, ka publikuar 214 rastet e fundit me COVID-19 në Kosovë. Ndërkaq, në njoftim, IKSHPK ka bërë të ditur se numri i vdekjeve me koronavirusi ka shkuar në 86 nga 82 sa ishin mbrëmë. “Numri total i rasteve pozitive është 4.100 raste nga 26.425 persona të...
Lajme

Rekord i zi, 214 raste me Covid-19 sot

60 TË SHËRUAR DHE 214 RASTE ME COVID-19! Sot më 08 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 413 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 214 raste pozitive. Numri total...
Lajme

Profesori universitar fyen Driton Selmanajn: Mushtishti ka prodhuar këngëtarë, por kurrë diplomatë

Profesori i Universitetit të Prishtinës, Vigan Qorrolli, përmes një shkrimi në Twitter ka ofenduar zëvendëskryeministrin e qeverisë së Kosovës, Driton Selmanan, për shkak të prejardhjes së tij. Qorrolli ia devijoi emrin zëvendëskryeministrit duke e thirrur “Selman Dritonaj nga Mushtishti i Suharekës”, në pyetjen se a mund ta ketë bindur presidentin...
Lajme

Zemaj paralajmëron reciprocitet ndaj Maqedonisë: E padrejtë të kërkohet testi për të kaluar kufirin

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar reciprocitet ndaj Maqedonisë së Veriut, shkruan Gazeta Metro. Zemaj po paralajmëron reciprocitet ndaj Maqedonisë së Veriut nëse vendos që personave që kalojnë kufirin nga Kosova për të hyrë në Maqedoni t’i kërkohet testi për COVID-19. Maqedonia e Veriut ka bërë një...
1 2 3 8
Page 1 of 8