archive7 Korrik, 2020 - 23:52

Lajme

Shkon mbi 2 mij numri i të shëruarve në Kosovë nga Coronavirusi

IKShP ka njoftuar se sonte kanë munduar koronavirusin 57 persona, shkruan IndeksOnline. Sot më 07 korrik 2020, janë shëruar 57 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.003 raste, kurse raste aktive 1.801. Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 73 raste, komuna e...
Lajme

Edhe tre të vdekur me Covid-19

Tre persona sot kanë humbur betejën me Covid-19 në Klinikën Infektive, shkruan IndeksOnline. Në bazë të të dhënave nga IKShP sot kanë humbur jetën 3 persona ku ka dërguar numrin e të vdekurve në 82. “Numri total i rasteve pozitive 3.886 raste nga 26.039 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2,...
Lajme

Sot 183 raste me Covid-19, por ja sa testime janë bërë

57 TË SHËRUAR DHE 183 RASTE ME COVID-19! Sot më 07 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 365 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 183 raste pozitive. Numri total...
Lajme

Lista Srpska ‘godet’ Qeverinë Hoti me këtë vendim

Lista Srpska me anë të një komunikate ka thënë se do i përshtet gjithmonë kërkesave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuciq, në masat ndaj Covid-19. Zëvendëskryeministri i Kosovës, Goran Rakiq, tha të martën në një konferencë për medie se masa e karantinës do të hyjë në fuqi në katër komunat...
Lajme

Detaje nga aksidenti i rëndë në Deçan, ka të lënduar

Katër persona kanë pësuar lëndimë trupore nga aksidenti që ka ndodhur në magjistralen Deçan Pejë, saktësisht në fshatin Lëbushë. Në këtë aksident kanë qenë të përfshirë tri vetura. Lajmin e ka konfirmuar për IndeksOnline, zëdhënësi i Polcisë Rajonale në Pejë, Driton Rugova. “Reth orës 21 Policia e Kosovës është informuar...
ShowBiz

Modelja nga shqipëria nuk heziton ti vë në pah format bombastike

Rashel Kolaneci e cila morri famë si velina e emisionit ‘Xing’ vazhdon të komentohet për linjat e saj ‘bombastike’ . Edhe në një imazh të hedhur së fundi në rrjetet sociale, Rashel nuk ka lënë anash provokimet, shkruan Indeksonline. Rashel në këtë imazh u shfaqe e veshur me shumë stil...
1 2 3 6
Page 1 of 6