archive6 Korrik, 2020 - 11:44

Lajme

Vidhet vetura ‘Opel Astra’

Të shpeshta janë rastet e raportimeve për vjedhje të veturave anembanë Kosovës. Një rast i tillë ndodhi së fundi në Obiliq. Ankuesi mashkull ka raportuar se persona të panjohur i kanë vjedhur veturën ‘Opel Astra’ me targa lokale, transmeton Indeksonline. Rasti është duke u hetuar....
Lajme

Zemaj: Do ta porosisim vaksinën eventuale kundër koronavirusit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka konfirmuar edhe një herë se nga sot nisin masat e reja kundër koronavirusit, ku në 4 qytete do të ketë kufizim të lëvizjes nga ora 21:00 deri në orën 05:00. Zemaj përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka treguar masat parandaluese kundër koronavirusit....
Lajme

Aksioni i policisë: Arrestohen 15 persona

Në disa raste të ndryshme i është dashur të ndërhynin pjesëtarët e Policisë së Kosovës në orët e fundit. Kështu Policia e Kosovës ka arrestuar 15 persona. Shtatë prej tyre janë dërguar në mbajtje, kurse një në vuajtje dënimi, transmeton Indeksonline. Të gjitha këto raste kanë të bëjnë me vepra...
Lajme

Vdes një 42-vjeçar nga Ethet hemoragjike

Një 42 vjeçar nga Komuna e Malishevës ka vdekur nga Ethet hemoragjike. Burime të Insajderi.com tregojnë që personi ka vdekur disa ditë pasi ishte prekur nga ethet hemoragjike. Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik është duke u marrë me këtë çështje....
Lajme

Katër deputetë të LDK-së pozitivë me Covid-19, flasin 2 prej tyre

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë dalë pozitivë në testin për Covid-19. Burime të cituara nga mediat e Prishtinës bëjnë të ditur se katër deputetët e LDK-së që kanë rezultuar pozitiv janë: Arben Gashi, Kujtim Shala, Haxhi Avdyli dhe Visar Hoti. Sipas...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6