archive6 Korrik, 2020 - 17:56

Lajme

Vdes edhe një person nga COVID-19 në Kosovë, ky është viktima

Ka vdekur një tjetër person, si pasojë e infektimit me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari në detyrë i Komunës së Podujevës, Nexhmi Rudari. Rudari ka shkruar se viktima është Sheqir Osmani nga fshati Llaushë, Komuna e Podujevës. Shkrimi i plotë: Me pikëllim mora lajmin për ndarjen nga...
Lajme

Shpend Ahmeti ka një kërkesë për qytetarët

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka apeluar për kujdes pasi rritjes së rasteve me COVID-19. Ahmeti ka thënë se të gjithë kemi obligim që të ruajmë vetën dhe të tjerët. “Ju lusim shumë që bashkë të vazhdojmë me kujdes të shtuar, në mënyrë që të parandalojmë përhapjen e mëtutjeshme dhe...
Lajme

Qytetarët të cilët marrin kursimet prej 10 për qind nga Trusti nuk do të kompensohen nga Qeveria për shumën e tërhequr

Qeveria e Kosovës në kuadër të Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike pas pandemisë COVID-19 që ishte prezantuar në Programin Qeverisës 2020-2023, kishte thënë se do të bëhej e mundur përdorimi i një përqindjeje të mjeteve financiare të kursyera në Trust. Masa e pestë e kësaj pako parashikonte stimulimin e kërkesës agregate...
Lajme

Mbytet një kosovar në plazhin e Durrësit

Një 60-vjeçar nga Kosova ka vdekur në Durrës, personi me inicialet R.B., dyshohet se është mbytur duke u larë në det. Policia vendore bën me dije se të hënën, rreth orës 13:00, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, shtetasi kosovar R.B., 60 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në...
Lajme

Vdekjet e dyshimta në Infektivë, lajmi i fundit nga Policia

Gjashtë vdekje të dyshimta kanë ndodhur brenda 48 orëve të fundit në Klinikën Infektive të QKUK-së. Të gjithë këta persona të shtrirë në këtë Klinikë ishin të konfirmuar me Covid-19. E vdekja e tyre ishte misterioze. Anise ka dyshime se ajo mund të ketë ndodhur si pasojë e mungesës së...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6