archive6 Korrik, 2020 - 23:58

Lajme

4 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Katër persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me Koronavirus. Sipas statistikave të publikuara sonte nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, numri i viktimave ka arritur në 79. Ndërsa në raportin e një dite më parë numri i viktimave ishte 75 raste. Postimi i plotë nga IKSHPK: 4 TË...
Lajme

Në këtë qytet po respektohen masat e kufizimit të lëvizjes

Inspektorati bashkë me policinë në Komunën e Ferizajit nisën sonte prej orës 21:00, aksionin për kontrollin e shtuar në zbatim të këtij vendimi. Nga raportimet në terren thuhet se masat e reja antiCOVID-19 po zbatohen në përpikëri nga qytetarët, njofton Komuna e Ferizajt. Inspektorët do të jenë gjatë gjithë kohës...
Lajme

Raporti nga IKSHPK: Edhe 195 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

195 raste të reja me COVID-19 janë konfirmuar sonte nga Instituti Kombëtar i Shendetësisë Publike (IKSHPK). Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 102 raste, komuna e Ferizajt 17 raste, komuna e Fushë Kosovës 11 raste, komuna e Gjakovës 10 raste, komuna e Gjilanit 8 raste, komuna e Prizrenit 7...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Këto janë ngjarjet e paralajmëruara për ditën e nesërme në Kosovë (E martë, 07 korrik): - Ministri i Drejtësisë Selim Selimi do të vizitojë Komunën e Prishtinës. (Ora 11:00) - Basri Sejdiu do të mbajë konferencë për media lidhur me vendimin e Bordit Drejtues për shkarkimin e tij nga detyra...
ShowBiz

Publikoi këngë me Kidën, Loredana i ‘kthehet’ Mozzikut

Në mesnatë, Mozzik dhe Kida publikuan këngën e tyre të re, të titulluar "PP". Kënga është 6 minuta e 30 sekonda dhe përbëhet nga dy pjesë: Paranojë dhe Pishman. "PP" është pritur shumë mirë nga publiku dhe ka thyer rekord në klikime. Menjëherë pasi dyshja publikuan këtë hit, Loredana i...
Shëndeti

Ky është ilaçi për parandalimin dhe trajtimin e CoViD-19 që sapo hyri në fazën finale të studimit në njerëz

Firma farmaceutike Regeneron sot ka njoftuar që është duke filluar fazën e fundit të studimit klinik në njerëz të ilaçit eksperimental që ka krijuar për të parandaluar dhe trajtuar CoViD-19. Ilaçi,i quajtur REGN-COV2, është kombinim i dy antibiotikëve që bllokojnë proteinën në sipërfaqen e SARS-CoV-2, përmes së cilës virusi futet...
ShowBiz

Arilena shfaqet ‘përvluese’ nga plazhi në bikini

Këngëtarja e njohur shqiptare, Arilena ka provokuar sërish me foto në rrjetin social, Instagram. Arilena ka postuar disa fotografi që ka tërhequr vëmendjen e publikut, teksa shihet në plazh e veshur me bikini. Këngëtarja është shumë aktive në rrjete sociale, duke arritur të mbajë afër vetës një numër të madh...
Lajme

Nisin hetimet për 6 vdekjet e dyshimta në QKUK

Arkivol me kufoma mëngjesin e hershëm të së dielës, u nxorën nga Infektiva. Të gjitha këto viktima, ishin konfirmuar pozitiv me virusin korona. Kjo situatë, mobilizoi Policinë e Kosovës e Prokurorinë, të cilët u drejtuan menjeherë tek Klinika Infektive. Por numri i saktë i vdekjeve, nuk u konfirmua deri në...
Lajme

Ministri Zemaj tregon nëse do jap dorëheqje

Pas vdekjes së pacientëve me koronavirius në Klinikën Infektive, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka nisur hetimet, bazuar në dyshimet se ka pasur defekt në furnizimin me oksigjen. Për këtë rast, ka pasur një presion publik nëse ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do të duhet të jepte dorëheqje. Zemaj ka thënë...
1 2 3 6
Page 1 of 6