archive5 Korrik, 2020 - 13:27

Lajme

Fillon takimi i Hotit me drejtuesit e institucioneve shëndetësore

Ka nisur prej orës 13:00 takimi i kryeministrit Avdullah Hoti, me krerët e institucioneve shëndetësore në vend për të diskutuar rreth situatës së rënduar të pandemisë. Në ndërtesën e Qeverisë, para pak kohësh ka mbërritur drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani. Sipas njoftimit, pas këtij...
Lajme

A do të japë dorëheqje ministri Armend Zemaj?

Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë në të cilën është diskutuar situata politike në vend dhe situata me koronavirusin. Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, tha se nuk është diskutuar shkarkimi i ministrit të Shëndetësisë Armend Zemaj, pas rasteve të fundit. Por, ai vet tha se është...
Lajme

Vdekjet e fundit nga koronavirusi, LDK merr këtë vendim

LDK kërkon të kthehen masat pas vdekjeve të fundit. Lidhja Demokratike e Kosovës sot ka mbajtur mbledhjen e Kryesisë. Pas mbledhjes, ka folur ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, raporton 02press Abrashi ka thënë se në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së është diskutuar për vdekjet e fundit në QKUK, si pasojë...
Lajme

Dy nga viktimat e sotme të koronavirusit vijnë nga këto komuna

Katër kufoma janë nxjerrë nga Klinika Infektive e QKUK-së para pak minutash. Gazeta Sinjali mëson se një nga viktimat është një 68-vjeçar nga Peja dhe një 70-vjeçar nga Mitrovica. Vdekjet nuk janë konfirmuar zyrtarisht as nga drejtues e infektologë të Infektivës, por as nga Ministria e Shëndetësisë. Ndërkohë, drejtoresha e...
Lajme

“Është urgjente që pandemia të trajtohet seriozisht”

Ish-ministri i shëndetësisë, Uran Ismaili ka reaguar pas numrit të madh të vdekjeve gjatë ditës së sotme në Klinikën Infektive. Ismaili tha se kjo shifër është e frikshme dhe se situata në Infektivë është duke u rënduar. Tutje, Ismaili ka kërkuara nga Qeveria Hoti që pandemia të trajtohet seriozisht. “Është...
Lajme

Deliu: Menaxhimi i pandemisë Covid-19 ka dalë jashtë kontrollit

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka reaguar për situatën e fundit me Covid-19 në vendin tonë. Deliu ka theksuar se menaxhimi i pandemisë Covid-19 duket ka dalur tërësisht jashtë kontrolli. “Po e përmend një fakt, të cilin e kanë nënvizuar rregullisht ekspertët mbarë botës. Çelësi i suksesit të menaxhimit të...
1 3 4 5 6 7 8
Page 5 of 8