archive5 Korrik, 2020 - 15:13

Lajme

Albin Kurti reagon përmes një video pas shpërthimit të virusit Covid-19 në vend

Postimi i plotë pa ndërhyrje i ish-kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti: Të nderuar delegatë të Këshillit të Përgjithshëm të VETËVENDOSJE!-s, I nderuari kryesues z. Hydajet Hyseni, zv. kryesues z. Faruk Mujka, dhe sekretare organizative znj. Vlora Haxhimehmedi, Të dashur anëtarë e aktivistë të Lëvizjes, Të nderuar të pranishëm, Po takohemi...
Lajme

Ja kur fillon të aplikohet kufizimi i lëvizjes

Kryeministri Avdullah Hoti ka prezantuar masat e reja kundër Covid-19. Në një konferencë për media, Hoti ka bërë të ditur se është marrë vendim që komunat që kanë më shumë raste me Covid-19 të kufizohet lëvizja e qytetarëve. “Që nga sonte në ora 21:00 deri në ora 5:00 të mëngjesit...
Lajme

‘Eksplodimi’ i virusit, ky është reagimi i Berat Buzhalës

Dje dolën 178 raste të reja me coronavirus, dhe vetëm sot humbën jetën pesë të infektuar që po trajtoheshin në klinikën infektive. Ndërkaq sot, dyshohet se kanë vdekur pesë persona me COVID-19, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Katër persona u raportuan më herët në medie mbështetur në burime, ndërsa...
Lajme

Sot publikojnë masat e reja pas vdekjeve të fundit nga COVID-19

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore të Kosovës. Në këtë takim pritet të propozohen masat e reja kundër koronavirusit, të cilat pritet të miratohen gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, që do të mbahet në ora 15:00. Ky takim ndërmjet Hotit dhe...
Lajme

Pas vdekjeve të dyshimta, mobilizohet Qeveria

Vdekja e menjëhershme dhe e dyshimt sot në mëngjes e katër pacientëve me Covid 10, ka mobilizuar qeverinë e Kosovës Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, infektologu Valon Krasniqi dhe drejtoresha e Infektivës në QKUK, janë parë duke hyrë në objektin e qeverisë, ku sot në punë ka dalë edhe kryeministri...
Lajme

Situatë alarmante në vend por dasmat nuk ndalen

Sot në 24 orët e fundit, në Kosovë janë raportuar 12 viktima nga Covid-19. Situata është tejet e rëndë edhe në QKUK, veçmas në Klinikën Infektive ku po trajtohen të infektuarit, shkruan Indeksonline. Derisa vendi po kalon në një situatë të rëndë me pandeminë, ka edhe nga ata që ja...
Lajme

Gani Geci reagon ashpër, kërkon dorëheqjen e Armend Zemajt

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci ka kërkuar dorëheqjen e Ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj, pas rritjes së numrit të infektimeve me COVID-19 dhe për rritjen e numrit të vdekjeve në Infektivë. Me anë të një postimi në rrjetin social Faecbook, Geci ka thënë se shëndetësia nuk është...
1 2 3 4 5 6 8
Page 4 of 8