archive5 Korrik, 2020 - 19:21

Lajme

Dyshimet në Infektivë, 6 trupa dërgohen për obduksion

Policia është ftuar në Klinikën Infektive të QKUK-së pasi për dy ditë u regjistrua një numër i madh vdekjeve të pacientëve të prekur me Covid-19. Por, ka dyshime se jo të gjithë kanë vdekur nga virusi. E në veçanti 4 viktimat e fundit që humbën jetën pas mesnatës. Dy nga...
Biznes

Vetëm gjatë muajit maj, kaq para solli diaspora në Kosovë

Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë. Nga të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin maj 2020, diaspora ka dërguar 22.3 milionë euro më shumë se sa muaji i njëjtë i vitit të kaluar, shkruan Telegrafi. Të dhënat...
Lajme

Çka do të bë Qeveria për t`i bindur qytetarët se virusi ekziston?

“S’ka virus”, është bërë një prej shprehjeve më të shpeshta të këtyre ditëve, e cila po përdoret me ironi nga shumë qytetarë sa herë që ka shtim të rasteve të të infektuarve me COVID-19. Një gjë të tillë e ka thënë kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në një konference për...
Lajme

Pos kufizimit të lëvizjes dhe mbylljes së gastronomisë, Qeveria merr edhe këtë vendim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar çka është diskutuar në mbledhjene sotme me krerët e institucioneve shëndetësore. “Do të kujdesemi që të krijojmë kapacitete shtesë me pajisje duke riorganizuar komplet klinikat e QKUK’së, spitalet rajonale dhe spitalet private. Shpejt të blejmë edhe shtatë aparatura shtesë për testim”, ka thënë...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8