archive4 Korrik, 2020 - 20:35

Lajme

“Tani jemi futur në një gjendje me shumë të panjohura”

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka deklaruar se vendi është futur në situatë e cila nuk garanton stabilitet të institucioneve, pas aktakuzës për krime lufte ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. “Tani jemi futur në një gjendje me shumë të panjohura, që nuk...
Shëndeti

Aktivitetet që na rrezikojnë më së shumti nga koronavirusi

Shoqata Mjekësore e Teksasit (Texas Medical Association) ka publikuar listën e aktiviteteve që i ekspozojnë më së shumti njerëzit ndaj koronavirusit, shkruan Gazeta Sinjali. Në mesin e aktiviteteve që i ekspozojnë më së shumti njerëzit ndaj virusit janë: Shkuarja në bar, ceremonitë fetare me mbi 500 pjesëmarrës, shkuarja në stadium,...
Lajme

E dashura e djalit të Trump infektohet me Covid-19

Shtetet e Bashkuara shënuan një tjetër rekord infektimesh. 57.683 raste të reja u regjistruan atje brenda 24 orëve të fundit, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins. Në total numri I infektimeve shkon kështu në 2,78 milionë ndërsa vdekjet janë 129.405. Mësohet se pozitive ka rezultuar edhe Kimberly Guilfoyle, e...
Lajme

OVLUÇK tregojn nëse do anulohet protesta e paralajmëruar kundër Speciales

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli u ka kërkuar Organizatës së Veteranëve të Luftës që të anulojnë protestën e paralajmëruar më 9 korrik. Veseli përmes një video-mesazhi ka kërkuar anulimin e protestës për shkak të pandemisë. E mënjëhershme ishte përgjigja e kryetarit të organizatës, OVL-UÇK, Hysni Gucati, shkruan IndeksOnline. Ai ka...
Lajme

Ja sa kosovarë erdhën në Kosovë pas hapjes së aeroportit

Fluturimet në aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ishin ndërprerë qysh në muajin mars, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Pas katër muajve, aeroporti u hap javën e kaluar për udhëtarë. Si pasojë e kësaj shumë kosovarë që kishin shkuar të vizitojnë vendet evropiane kishin mbetur atje, e shumë nga...
Lajme

38 vjeçari që vdiq sot nga CoVID-19 ishte karateist i dalluar

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit Arbër Grabovci, ka ngushëlluar me rastin e ndarjes nga jeta, si pasojë e infektimit nga Covid 19, të 38 vjeçarit Flamur Shasha. Grabovci ka thënë se i ndjeri ka qenë sportist kulminant dhe karateist entuziast. Grabovci, në emër të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe...
Lajme

Shkon në 64 numri i viktimave me Covid-19 në Kosovë

Kosova është duke u përballur me pandeminë për afro pesë muaj, deri më tani në vendin tonë kanë vdekur 64 persona nga koronavirusi. Gjatë ditës së sotme kanë vdekur gjashtë persona nga COVID-19. Sipas njoftimit nga Qendra Klinike Universitare e Kosovës, në Klinikën Infektive ka vdekur një pacient, në atë...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8