archive4 Korrik, 2020 - 21:35

Lajme

Ja gjendja e tre të plagosurve në Hallaq të Lipjanit

Në mjekim intensiv po vazhdojnë të qëndrojnë tre nga gjashtë të plagosurit e një ditë më parë, në fshatin Hallaq të madh të Lipjanit. Sipas stafit mjekësor, gjendja e tyre është kritike dhe të njëjtit po trajtohen në klinikën Interne. Njëri nuk u mbijetojë plagëve. E tre persona të tjerë,...
Lajme

Një person gjendet i vdekur në shtëpinë e tij në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast tragjik që ka ndodhur dje në fshatin Skorrobishtë të Prizrenit, ku një person është gjetur i vdekur në ballkonin e shtëpisë së tij. Trupi i pajetë i viktimës është gjetur rreth orës 13:00, shkruan Reporteri. Me vendim të prokurorit trupi pajetë është...
Shëndeti

Shkenctarët zbulojn një ilaç të ri që mund të kurojë Coronavirusin

Një ilaç i cili përdoret kundër baktereve në zorrë, po testohet nga shkencëtarët britanikë si një trajtim për koronavirusin. Ky ilaç lufton bakteret e zorrëve dhe zvogëlon dëmtimin e indeve të mushkërive të shkaktuara nga inflamacioni. Pacienti i infektuar me koronavirus, shfaq simptoma të rënda kur sistemi i tij imunitar...
ShowBiz

Modelja shqiptare: Më kanë ofruar pare për seks

Modelja shqiptare, Kejvina Kthella, ka folur hapur, duke treguar se i kanë ofruar para në këmbim të seksit. “S’më kanë ofruar drejtpërdrejt para në këmbim të seksit, por nëpërmjet njerëzve të njohur. Kur e kam marrë vesh, s’më ka bërë përshtypje”, ka deklaruar ajo në Top-Channel. E pyetur lidhur me...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8