archive3 Korrik, 2020 - 09:25

Lajme

Vazhdon i nxehti në Kosovë, temperatura pritet të shkoj 32 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se fushat me presion të ulët që janë prezent mbi gadishullin e Ballkanit do të vijojnë të mbesin edhe ditëve në vazhdim, duke kushtëzuar mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas...
Sporti

Gazeta spanjolle: Messi do të largohet nga Barça verën e ardhshme

Gazeta spanjolle Cadena Ser raporton se kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, është i lodhur nga akuzat dhe fajësimi për të gjitha problemet në klubin katalonas dhe dëshiron të largohet në fund të kontratës së tij aktuale. Lionel Messi i ka ndërprerë bisedimet me drejtuesit e klubit për rinovimin e kontratës...
ShowBiz

Arta do ua ndreq ditën më këtë foto

Arta Nitaj me në fund është arratisur nga Kosova. Pandemia e koronavirusit kishte bërë që shumë modele e bukuroshe kosovare të vetizolohen. Disa prej tyre edhe kishin vuajtur derisa disa kishin mbetur edhe jashtë kufijve të shtetit për shkak se masat kundër kësaj sëmundje kishin pezulluar edhe shumicën e fluturimeve....
Lajme

Kështu mund t’i tërhiqni kursimet pensionale nga Trusti

Në kuadër të masave për rimëkëmbje ekonomike, Qeveria e Kosovës është duke përgatitur një Projektligj, i cili përveç zbatimit të Pakos së Rimëkëmbjes Ekonomike, do t’iu mundësojë kontribut paguesve që të mund të tërheqin një shumë të mjeteve nga llogaria e tyre në Fondin e Kursimeve Pensionale të Kosovës (TRUST)....
Lajme

Macron: Do të ndërmarrim një rrugë të re

Presidenti francez Emmanuel Macron tha sot, në një intervistë me shtypin rajonal, se ai kishte për qëllim të përcaktonte një rrugë të re me një ekip të ri, duke konfirmuar në mënyrë jo të drejtpërdrejtë një riorganizim të kabinetit, i pritur në ditët e ardhshme. “Do të më duhet të...
1 3 4 5
Page 5 of 5