archive3 Korrik, 2020 - 19:32

Shëndeti

Lajm i mirë, shërohet një 80-vjeçar nga Covid-19

Një 80 vjeçar nga Komuna e Kamenicës është shëruar plotësisht nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati i cili njoftoi se në komunën që ai drejton janë vetëm edhe 5 raste aktive me COVID-19. Kastrati është shprehur se 42 raste janë shëruar përfshirë edhe...
Lajme

Zv,kryeministri Tahiri tregon nëse Qeveria Hoti do marrë iniciativë për zhbërjen e Speciales

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri e ka quajtur të çuditshme mënyrën e lëshimit të komunikatës nga Dhomat e Specializuara të Kosovës përmes së cilës është njoftuar për ngritjen e aktakuzës ndaj Presidenti Hashim Thaçi dhe Kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Me gjithë situatën e fundit, Tahiri ka thënë se nuk ka një...
Lajme

Qëndron Kastrati rrëfen përballjen me Covid-19

Kryetari i komunës së Kamenicës, Qendron Kastrati në emisionin Frontal të T7 ka rrëfyer përballjen e tij me koronavirusin. Ai ka thënë se gjatë tërë periudhës së infektimit deri në shërim nuk ka pasur asnjë simptomë. Kurse si pasojë e infektimit të tij janë testuar 27 persona të cilët kanë...
Lajme

A do ta mbyll Maqedonia sërish kufirin me Kosovën?

Maqedonia nuk e mbyll kufirin me Kosovën, mbetet në fuqi vendimi paraprak. Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski, ka deklaruar sot se Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk do të diskutojë për mbylljen e kufijve veriorë, që e lidhin vendin me Kosovën dhe Serbinë. Spasovski sot bëri të...
Lajme

Vrasja në Lipjan, ja çfarë thonë fqinjët e familjeve

Pranë shtëpive të familjeve Hoxha e Jakupi nga Ribari i Madh po qëndrojnë pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Mëngjesin e sotëm këto dy familje u përleshen me armë zjarri, ku si pasojë një person ka vdekur, ndërsa gjashtë të tjerë janë plagosur. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 07:00 në...
Lajme

Vrasja në Lipjan – Flasin fqinjët e familjeve Hoxha e Jakupi

Pranë shtëpive të familjeve Hoxha e Jakupi nga Ribari i Madh po qëndrojnë pjesëtarë të Policisë së Kosovës, njofton Insajderi. Mëngjesin e sotëm këto dy familje patën përleshje me armë zjarri, ku si pasojë një person ka vdekur, ndërsa gjashtë të tjerë janë plagosur. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5