archive3 Korrik, 2020 - 21:13

Lajme

Kjo është darka e një mjeku sonte në QKUK

Një mjek i Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka publikuar një fotografi të darkës që i është servuar sonte në punë. Në pako shihet e vendosur një copë mish viqi, një copë djath dhe një jogurt, me të cilën mjekët do ta kalojnë kujdestarinë deri në mëngjes. Cilësia e ushqimit...
Lajme

Moti për dy ditët e vikendit

Fundjava dhe fillimi i javës së ardhshme me mot jostabil dhe më të freskët. Kohëpaskohe me rrebeshe shiu dhe bubullima. Nga e mërkura intervale më të gjata me diell. 4.07 – Vransira dhe intervale me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull. Pasdite dhe në mbrëmje priten...
Lajme

Era e fortë në Prishtinë shkakton disa dëme

Era e fortë e pasdites, sot në Prishtinë ka shkaktuar edhe disa dëme. Një veturë luksoze e tipit Audi, është dëmtuar, shkruan Indeksonline. Rasti ka ndodhur minuta më parë, në rrugën Musine Kokollari në Prishtinë. Në fotografitë që ka siguruar Indeksonline, shihet se era e fortë e ka rrëzuar një...
Lajme

Një tjetër viktimë nga pushimet në Shqipëri

Pasditen e sotme një pushues nga Kosova është mbytur në det tek Shkëmbi i Kavajës. Viktima është i moshës 73-vjeçare, i cili kishte ardhur për pushime në Shqipëri. Nuk dihet ende identiteti i tij. Pak ditë më parë një tjetër i moshuar nga Kosova humbi jetën në plazhin e Shëngjinit....
Shëndeti

A mund të infektohemi dy herë me koronavirus?

Një studim i ri nga Kina tregon se nivelet e një antitrupi, të gjetur te pacientët me COVID-19, bien në mënyrë dramatike dy-tre muaj pas infektimit. Studiuesit thonë se këto gjetje ngrenë pyetje për jetëgjatësinë e imunitetit të mundshëm kundër koronavirusit. Studimi, i publikuar më 18 qershor në revistën Nature...
Lajme

Shiu i madh vërshon këtë qytet të Kosovës

Reshjet e mëdha të shiut në Mitrovicë kanë bërë që të uji të vërshojë Trepçën, shkruan Gazeta Metro. Rruga “Muzeu” në Trepçë është vërshuar nga ujërat si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut. Në fotografitë më poshtë mund ta shihni gjendjen e rrugëve. Në fotografi shihet se uji ka...
Lajme

Ahmeti ka një thirrje për Qeverinë

Qeveria ende nuk ka lëshuar edhe nga 170 euro për punëtorë nga Pako Emergjente, ndërsa kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti vazhdimisht ka bërë thirrje që të zbatohet kjo pako në tërësi. “Deri më tani hapësira e këtij diskutimi në publik minimale. Në debate, më përpara analistët po diskutojnë politikat Amerikane...
Lajme

Gjykata Speciale nuk po ndalet, ja kë fton tani

Gjykata Speciale nuk po ndalet me ftesat e saj për kosovarët. Edhe Fatmir Ajeti nga Prishtina u ftua nga Specialja, shkruan Indeksonline. Lajmin e ka bërë të ditur nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj. “Sapo u informova se i ftuar nga Gjykata Speciale është Fatmir Ajeti nga Prishtina”, ka thënë...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5