archive3 Korrik, 2020 - 23:07

Lajme

Konfirmohet, deputeti i LDK-së me Covid-19

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka konfirmuar se është infektuar me Covid-19. Avdyli ka thënë se gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhe është vetëizoluar sipas rekomandimeve që ka marrë nga...
Lajme

Katër deputetë të LDK-së infektohen me Coronavirus

Katër deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, kanë dalë pozitiv në testin për Covid-19. Burime të Gazetës Express bëjnë të ditur se katër deputetët e LDK’së që kanë rezultuar pozitiv janë: Arben Gashi, Kujtim Shala, Haxhi Avdyli dhe Visar Hoti. Gjithashtu Express merr vesh...
Lajme

Sonte mbi 100 të shëruar nga Covid-19

Sot më 03 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 304 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 114 raste pozitive, shkruan Gazeta Metro. Numri total i rasteve pozitive 3.178 raste...
Lajme

Një tjetër deputet i LDK-së preket me Covid-19

Koronavirusi ka prekur edhe një deputet tjetër të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burimet e Indeksonline bëjnë të ditur se deputeti Haxhi Avdyli ka dalë pozitiv në testin për Covid-19. Indeksonline ka kontakuar me Avdylin, mirëpo ai nuk e ka demantuar këtë gjë, por ka thënë që është çështje private. Kujtojmë...
Lajme

Thaçi shtynë rifillimin e dialogut

Propozim aktakuza ndaj presidentit Hashim Thaçi ishte arsye pse nuk rifilloj dialogu me 27 qershor në Uashington. Por, pavarësisht kësaj situate dialogu edhe mund të rifilloj së shpejti. Kjo pasi që kryeministri Avdullah Hoti, nga Tirana tha se është i gatshëm të rinis dialogun. Por njohësit e procesit të dialogut...
Sporti

Lajm i mirë për Liverpool, Thiago dëshiron largimin nga Bayern

Liverpool ka mësuar disa lajme mjaft të mira që kanë të bëjnë me Thiago Alcantara. Thiago lidhet me një kalim të mundshëm te Liverpool tash e disa ditë, kurse këto zëra kanë marrë një shtysë të madhe së fundmi. Sipas raportimeve të Christian Falk nga ‘Bild Sport’, Rummenigge ka konfirmuar...
Lajme

Tre të vdekur nga Covid-19

Gjithsej 58 raste të vdekjes nga COVID-19 janë regjistruar nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Numri i të vdekurve është bërë i ditur përmes njoftimit të IKSHPK-së, të premten mbrëma. “Numri total i rasteve pozitive 3.178 raste nga 24.575 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 58...
Lajme

Kjo Komunë prin sonte me të infektuar- nuk është Prishtina

Sonte janë konfirmuar edhe 114 raste të reja me Covid-19. IKSHPK-ja njoftoi se numri total i rasteve pozitive ka shkuar në 3.178, shkruan Indeksonline. “Rastet pozitive janë nga: komuna e Ferizajt 35 raste, komuna e Prishtinës 17 raste, komuna e Mitrovicës 9 raste, komuna e Pejës 9 raste, komuna e...
Lajme

114 raste të reja me Covid-19, janë nga këto qytete

117 TË SHËRUAR DHE 114 RASTE ME COVID-19! Sot më 03 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 304 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 114 raste pozitive. Numri total...
1 2 3 5
Page 1 of 5