archive2 Korrik, 2020 - 09:49

Lajme

Sot hapet pishina e Gërmisë

Duke u bazuar në masat e fundit të Qeverisë së Kosovës rreth situatës me pandeminë Covid-19, sot pishina e Gërmisë hap dyert nga ora 10:00 për të gjithë qytetarët. Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar kryeshefi ekzekutiv i “Sport Marketing”, Liridon Llapashtica, i cili ka theksuar se do të...
ShowBiz

Arta Elezaj shfaqet në bikine, nxeh rrjetet sociale

Aktorja dhe modelja Arta Elezaj ka vazhduar me foto provokative në rrjetet sociale. Bukuroshja sot ka zgjedhur që të pozojë me monokini derisa ka treguar trupin e saj në formë. Me lehtësimin e masave kundër koronavirusit, bukuroshja kosovare ka udhëtuar menjëherë për në Budva ku është duke kaluar pushime luksoze....
Lajme

Përveç Kosovës, edhe shtetet e rajonit kanë probleme me stërmbushjen e spitaleve me pacientë

Spitalet Rajonale po bëjnë përgatitjet për të pritur pacientet me Covid-19, por kapacitetet u mungojnë. Kosova po kalon nëpër një situatë të vështirë me pandeminë Covid-19. Rritja e numrit të pacientëve me Covid-19 në QKUK, ka alarmuar institucionet. Kjo ka bërë që ditëve të fundit të mendohet ideja e shfrytëzimit...
ShowBiz

Tom Hanks për ata që nuk vënë maska: Trup t’ju vije

“Turp t’ju vije”! Tom Hanks nuk gjen arsyetim për ata që refuzojnë të vënë maskë apo të praktikojnë distancën sociale gjatë krizës së COVID-19. Ai ishte një ndër emrat e parë që ishte testuar pozitiv me koronavirus. Të martën, Tom Hanks ka thënë pak fjalë për ata që refuzojnë të...
Lajme

Mbi 40 policë të infektuar me COVID-19

Policia e Kosovës është një ndër institucionet më të prekura me COVID-19 në Kosovë. Kjo pasi në këtë institucion janë konfirmuar mbi 40 raste me coronavirus. Zëdhënësi i Policisë Bajram Krasniqi tha se policët e infektuar janë në gjendje stabile dhe janë dërguar në vetizolim. “Janë mbi 40 të infektuar...
Lajme

Rrahmanaj: Të mëdhenjtë u ruajtën, pagat e tyre janë ‘ohoho’ – Kanë me ia pa sherrin arsimit

Kryetari i SBASHK’ut, Rrahman Jasharaj ka paralajmëruar situatë jo të mirë nga shtatori pëe arsimin, pasi Kushtetuesja hodhi poshtë Ligjin për Paga. ‘’Kanë me ia pa sherrin, sepse ne do të kemi luftë. Është fatkeqësi. Mjer ne që jemi udhëheqës sindikalistë. Kemi presion nga anëtarët, andej nga politika. Mos të...
ShowBiz

“A është normale të jesh e virgjër 19 vjeç?”, moderatorja e‘Top Channel’ flet hapur dhe jep përgjigjen e papritur

Moderatorja e ‘Top Channel’, Dojna Mema dallohet për temat pikante që trajton në rrjetet sociale. Këtë herë, Dojna e ka nisur vetë gjysmën e pyetjes (“A është normale që…”), duke shtyrë kështu ndjekësit ta plotësojnë pjesën tjetër me atë çka u bën më tepër përshtypje. “A është normale të jesh...
Biznes

Turizmi global, humbje prej 3 trilionë eurosh

Kufizimet lidhur me COVID-19 do të sjellin në muajt e ardhshëm një mungesë fitimi që pritet të arrijë nga 1.2 deri në 3.3 trilionë eurosh për turizmin dhe industrinë, sipas një vlerësimi të OKB-së. Sipas një studimi të ri të Konferencës së Kombeve të Bashkuara për tregtinë dhe zhvillimin (Cnuced),...
1 3 4 5
Page 5 of 5