archive2 Korrik, 2020 - 11:15

Lajme

Kërënohet Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është kërcënuar përmes Twitterit. Gazeta Sinjali ka mësuar se kryeparlamentares i ka ardhur një kërcënim në Twitter në gjuhën angleze. Kjo është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës, përmes raportit 24 orësh. “Ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se në llogarinë e rrjetit social...
Lajme

Zemaj me një apel për qytetarët

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në ceremoninë e pranimit të një donacioni nga Bashkimi Evropian për luftimin e pandemisë, tha se më i rëndësishëm është shëndeti sesa politika dhe dallimet politike në kohë pandemie. Zemaj kërkoi nga qytetarët që të respektojnë masat dhe të mos dëgjojnë thirrjet për mosrespektim të...
Lajme

Rrëfimi i Qëndron Kastratit: Si u shërova nga koronavirusi

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati ka folur për gjendjen e tij shëndetësore pas infektimit me COVID-19. Kastrati tha se duke u bazuar në protokollet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë së Kosovës (IKSHPK) ai konsiderohet të jetë shëruar plotësisht. Kastrati tha se ka...
Lajme

Hoti për vizitë në Shqipëri, pritet nga Edi Rama

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të qëndrojë sot në Shqipëri për vizitë zyrtare. Hoti do të pritet nga kryeministri Edi Rama, në orën 09:30, te Pallati i Brigadave. Kryeministri Hoti ka në agjendë takime edhe me zyrtarë të tjerë të lartë të shtetit shqiptar. Vizita e kryeministrit Hoti në...
Lajme

OBSH-ja me një paralajmërim të ri rreth përhapjes së koronavirusit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka nisur një tjetër paralajmërim, duke thënë se pandemia me koronavirus është duke u zgjeruar më herët se secilën herë tjetër prej kur ka shpërthyer virusi. Vetëm Shtetet e Bashkuara më 1 korrik, kanë raportuar 50,000 raste të të infektuarve brenda ditës. Shkalla e infektimit...
Lajme

Vdes një person në aksident trafiku

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka bërë të ditur se një person ka vdekur në aksident trafiku. Ndërsa në 14 aksidente të tjera ka pasur të lënduar, e 28 vetëm me dëme materiale. E për të gjithë ata që kanë thyer rregullat e komunikacionit, janë shqiptuar gjithsej 1252...
Lajme

Ngjarje e rëndë, Babai mbyt aksidentalisht fëmijën me traktor

Një fëmijë 10 vjeçar ka humbur jetën, si pasojë e një aksidenti. Kjo ngjarje tragjike ndodhi në fshatin Mamushë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka konfirmuar rastin, duke theksuar se fëmija ka rrëshqitur dhe ka rënë poshtë rimorkios së traktorit, i cili po drejtohej nga babai i tij,...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5