archive2 Korrik, 2020 - 13:47

Lajme

Sulmohet me eksploziv dhe plaçkitet një bankomat

Persona të panjohur kanë sulmuar me eksploziv një bankomat në fshatin Komoran të komunës së Drenasit, ku kanë arritur të vjedhin një shumë parash Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti. “Sot rreth orës 04:00 është kemi pranuar informacionin për një rast...
Lajme

Një i burgosur del pozitiv për COVID-19, ja nga u infektua

Një i burgosur në Qendrën e Paraburgimit në Pejë ka rezultuar pozitiv për COVID-19. Ai dyshohet se është infektuar nga një zyrtar korrektues dhe gjendet në izolim, në një dhomë të vecantë, raporton Express. Lajmin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Florent Gashi. Sipas tij,...
Lajme

Ja çfarë i takoj sot Albin Kurtin dhe Vjosa Osmanin

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje janë parë së bashku në shënimin e përvjetorit të Deklaratës së 2 Korrikut. Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka publikuar fotografi ku Osmani e Kurti shihen në sheh pranë objektit të qeverisë në aktivistetin e mbajtur në nder të kësaj...
Lajme

Shtimi i rasteve me COVID-19, Tërnava ka një apel për imamët

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava, ka filluar mbledhjen e radhës së Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës me një apel ndaj të gjithë besimtarëve, nëpunësve fetarë dhe imamëve, që të respektohen të gjitha masat parandaluese për përhapjen e pandemisë COVID – 19. Duke parë situatën shqetësuese...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5