archive2 Korrik, 2020 - 20:36

Lajme

Këta janë 46 zëvendësministrat e Qeverisë Hoti

LDK-ja në koalicion me AAK-në, Nismën Socialdemokrate dhe minoritetet deri tash ka emëruar 46 zëvendësministra, me disa ministri që kanë nga pesë zëvendësministra. Në listën e 16 ministrive janë tri me nga pesë zëvendësministra. Qeveria Hoti ka emëruar pesë zëvendësministra në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit, atë të Kulturës, Rinisë...
Lajme

Të zhgënjyer me Kosovë, shpresë tek Gjermania, Zvicra…

Sulltan Berishës i çelet fytyra kur rrëfen ditët më të mira të jetës. Ishte vetëm katërmbëdhjetë vjeç kur familja tetanëtarëshe qëndroi një vit në Gjermani. Ishte viti 2014 kur Berishët ilegalisht morën udhë drejt Perëndimit për jetë më të mirë në ekonominë më të fuqishme evropiane. Por gjithçka mori teposhtën...
Lajme

Gazeta zvicerane ‘godet’ Gjykaten Speciale, ja çka shkruan për akuzën ndaj Thaçit

Publikimi i aktakuzës nga Gjykata Speciale për Kosovën kundër presidentit Hashim Thaçi dhe politikanëve të tjerë shqiptarë ka befasuar shumë. Raporti erdhi ndërsa presidenti Thaçi ishte duke shkuar në Uashington për të diskutuar me një delegacion serb për një zgjidhje politike midis Kosovës dhe Serbisë, shkruan Naim Malaj, ish-ambasadori i...
Sporti

Shaqirin s’do ta njohë njeri pas 10 vjetëve, ja pse

Arno Rossini, një trajner zviceran pa asnjë trofe në karrierë, e ka marrë guximin ta godasë ashpër yllin shqiptar të Zvicrës, Xherdan Shaqirin, duke e thënë se askush nuk do ta njohë atë pas 10 vjetëve, sepse, pretendon ai, Shaqiri nuk është futbollist kampion, megjithëse ka shijuar tituj në Gjermani...
Lajme

Vdes babai i heroit Afrim Zhitia

Ka vdekur Osman Zhitia babai i heroit Afrim Zhitia, shkruan Gazeta Metro. Njoftimin për vdekjen e tij e ka bërë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. “Baci Osman nuk ishte vetëm babai i Heroit Afrim Zhitia. Ai ishte shembulli i burrit shqiptar që tërë jetën ia kushtoi...
Lajme

Vetëvendosje kritikon Edi Ramën pas vizitës së tij në Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën që gjatë vizitës në Kosovë nuk foli për pandeminë, raporton Gazeta Express. Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Kollcaku ka shkruar në Facebook se mbetet e paqartë nëse kryeministri Rama ka ofruar ndonjë ndihmë për parandalim dhe luftim të koronavirusit gjatë vizitës...
Lajme

E infektuara me Covid-19 arratistet nga spitali

Një grua e konfirmuar me Covid-19 ka ikur nga Spitali i Gjakovës. Aty ku ishte e shtrirë thuajse që një javë. E infektruara me Covid-19 ka arritur që të arratiset nga spitali pa lejen e mjekëve të spitalit të Gjakovës mëngjesin e sotëm. Por, me të marrë informacionin se e...
Lajme

Kërcënohet Vjosa Osmani, vjen reagimi i parë

Përmes rrjetit social Twitter, Kyreparlamentarja e Kosovës Vjosa Osmani, kishte pranuar një mesazh në gjuhën angleze përmes së ciles u kërcënua Ndërsa këtë kërcënim e kishte konfirmuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh. Nga ana tjetër, ky kërcenim ka ngjallur reagime edhe në Këshillin për Mbrojtjen e të Drejtave...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5