archive2 Korrik, 2020 - 23:59

Lajme

Hoti me një kërkes interesante prej Edi Ramës

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka mbërritur sonte në Tiranë për takimin zyrtar që do të zhvillojë nesër më krerët më të lartë të shtetit të Shqipërisë. I ftuar këtë të enjte në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Hoti zbuloi edhe një nga propozimet që do t’i bëjë Kryeministrit Rama....
ShowBiz

Merret vendimi për këngët e Eurovision 2021

Përmes një deklarate zyrtare të publikuar në faqen e Radio Televizionit Shqiptar, u njoftua se më 1 korrik kanë nisur përgatitjet për Festivalin e 59 të Këngës në RTSH. “Pavarësisht situatës së krijuar nga koronavirusi është e sigurt se edhe këtë fundvit eventi më i madh i këngës në vend,...
Lajme

Mësohet se nga cila komunë është viktima e fundit nga koronavirusi

Sonte numri i të vdekurve si pasojë e infeksionit me koronavirus ka shkuar në 55. Viktima e fundit që ndërroi jetë nga Covid-19 është nga Mitrovica. Lajmin e ka konfirmuar kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, duke iu shpreur ngushëllime familjes Muharremi. “Me keqardhje mora lajmin se një person nga Mitrovica...
Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, pritet nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. ( Pallati i Brigadave, ora 10:00) Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj viziton komunën e Deçanit, ku do të takohet me kryetarin e komunës, Bashkim Ramosaj me bashkëpunëtorë. (Salla e Asamblesë Komunale në Deçan, ora...
Lajme

Hapen aplikimet për punësim të Infermierëve në Gjermani

Të gjithë ju që dëshironi të bëheni pjesë e Programit për Karrierë dhe Punësim në Kolegjin AAB, për të siguruar një vend pune në klinikat më të njohura në Gjermani, ju ftojmë të aplikoni në pkp-aab.com ose të na vizitoni në zyrën e Programit për Karrierë dhe Punësim në Kolegjin...
Lajme

Edhe një i vdekur me Covid-19, shkon në 55 numri i viktimave

IKShPK ka njoftuar se numri i të vdekurve me koronavirus ka shkuar në 55 persona. Sipas njoftimit të gjithë kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese. “Numri total i rasteve pozitive 3.064 raste nga 24.271 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 55 raste të vdekjes të cilët kanë pasur...
Lajme

Raporti nga IKSHPK: 73 raste të reja, janë nga këto Komuna

63 TË SHËRUAR DHE 73 RASTE ME COVID-19! Sot më 02 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 225 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 73 raste pozitive. Numri total...
Lajme

Moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës njoftoi sot se në dy ditët e ardhshme do të mbaj mot me diell dhe vranësira të dendura që do të krijojnë kushte për reshje e shkarkime rrufesh. Sipas IHK-së, temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 32 gradë Celsius. “Fushat me presion të ulët që...
1 2 3 5
Page 1 of 5