archive1 Korrik, 2020 - 23:47

Lajme

Serbia fushatë propaganduese kundër UÇK’së në Has, kapet një kameraman

Serbia fushatë propaganduese kundër UÇK’së në Has? Një kameraman serb po akuzohet nga banorët e zonës së Hasit, që bashkë me një ekip po fabrikojnë rrëfime kundër luftës çlirimtare në Kosovë. Sipas fshatarëve, ata po intervistojnë shqiptarët në lidhje me UÇK-në dhe prijësit e tyre, njofton Klan Kosova. https://youtu.be/lz2BInfeW0I...
Lajme

Suedia kryen studimin: Imuniteti ndaj Covid-19, më i madh se që mendohej

Suedia u kritikua për qasjen e saj ndaj pandemisë së koronavirusit, pasi në kohën kur Covid-19 përhapej me shpejtësi në Evropë, ajo zgjodhi të mos ndiqte rrugën e karantinës. Shumë zëra thanë se kjo qasje nuk pati efekt për imunizimin në masë. Por ndërkohë, imuniteti ndaj koronavirusit mund të jetë...
Lajme

Alarmante: 113 raste të reja, janë nga këto Komuna

67 TË SHËRUAR DHE 113 RASTE ME COVID-19! Sot më 01 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 266 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 113 raste pozitive. Numri total...
Sporti

Zëvendësministrja e shkarkuar vesh bikini dhe shpall partinë e re feministe

Ish-zëvendës ministrja e shkarkuar e Infrastrukturës në Ukrainë, Aleksandra Klitina, ka rimarrë veten nga shkarkimi i saj skandaloz vitin e shkuar duke thënë se po krijon një parti të re për të luftuar “meshkujt e korruptuar”. 37-vjeçarja njoftoi krijimin e partisë ‘Ukraina kundër korrupsionit’ në një video të xhiruar jashtë,...
Lajme

Thaçi viziton prindërit e heroit Rasim Kiqina

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, njoftoi sot se ka vizituar prindërit e dëshmorit Rasim Kiqina në Baicë të Skenderajt. Thaci në një postim në Facebook, postoi një fotografi bashkë me prindërit e heroit, ndërsa sipër fotogravisë shkroi: Sonte, në Baicë, me prindërit e bashkëluftëtarit, heroit Rasim Kiçina. HTH....
Lajme

Shkencëtarët shprehen të lumtur me rezultatet pozitive të vaksinës kundër koronavirusit

Grupi i shkencëtarëve të Universitetit të Oksfordit që ka krijuar vaksinën potenciale kundër koronavirusit është shprehur i inkurajuar me rezultatet gjatë testimeve. Megjithatë, shkencëtarët kanë refuzuar të japin informata se kur mund të jetë e gatshme një vaksinë. Duke folur në një konferencë me deputetët britanikë, Sarah Gilbert, profesoreshë në...
1 2 3 6
Page 1 of 6