archiveQershor 2020

Lajme

Fillon faza e tretë e lehtësimit të masave ndaj pandemisë Covid-19

Në mbledhjen e djeshme të qeverisë në detyrë është vendosur të shfuqizohen disa nga masat anti-Covid. Prezantimi i vendimit për shfuqizimin e masave u prezantuan nga kryeministri në detyrë Albin Kurti, si dhe ministri në detyrë i Shëndetësisë Arben Vitia. Sipas vendimit të ri të ekzekutivit, nga data 1 qershor...
Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për këtë javë. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se java e parë e qershorit vazhdon me kushte po thuajse të ngjashme meteorologjike, për sa i përket temperaturave dhe reshjeve. IHK njofton se nga e mërkura parashihen masa të ngrohta të ajrit të cilat do të...
Lajme

Gati për votim e Qeverisë Hoti

Qeveria e re do të votohet në fillim të kësaj jave, sapo të publikohet aktgjykimi i plotë i Gjykatës Kushtetuese, sipas të cilit, dekretimi i Avdullah Hotit nga presidenti është në përputhje me aktin më të lartë. Por, LDK ende nuk e ka prezantuar marrëveshjen me Listën Serbe, as emrat...
Biznes

Bankat në Kosovë të gatshme për dhënien e kredive

Rimëkëmbja e bizneseve të cilat kanë pësuar humbje nga masat emergjente të qeverisë në detyrë të Kosovës për parandalimin e pandemisë së shkaktuar nga coronavirusi, mund të realizohet përmes kredive bankare, thonë përfaqësues të komunitetit të biznesit. Kosova kishte vendosur masat për frenimin e COVID-19 më 13 mars, kur edhe...
1 160 161 162
Page 162 of 162