archive30 Qershor, 2020 - 11:53

Lajme

“Është koha për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës”

Ambasadori i Italisë në Kosovë, Nicola Orlando ka falënderuar Kroacinë për udhëheqjen gjashtëmujore të Presidencës së Bashkimit Evropian dhe ka uruar Gjermaninë, e cila merr kryesimin e radhës. Ai ka cituar kryeministrin italian Giusseppe Conte të ketë deklaruar se është koha për heqjen e regjimit të vizave për qytetarët e...
Lajme

Vdes një shqiptar në bregdetin e Vlorës

Një person i moshës 72-vjeçare ka vdekur sot në mëngjes në bregdetin e Vlorës, kështu është shënuar viktima e parë e sezonit turistik në Vlorë. “Policia raporton se rreth orës 09:40, në bregdetin e Plazhit të Ri, Vlorë, pranë shkollës së Marinës është nxjerrë nga deti në gjendje të rëndë...
1 3 4 5
Page 5 of 5