archive30 Qershor, 2020 - 15:26

Op/Ed

Kush e udhëheq sot botën?

Nga “The Economist” Krizat mund të sjellin edhe qartësi. Në krizën financiare të vitit 2008-09, u krijua klubi i G20-ës i ekonomive më të mëdha të botës, duke reflektuar faktin sesi fuqia ekonomike ishte përhapur përtej G7-ës së botës së pasur. Ajo që ka nxjerrë në pah pandemia e Covid-19,...
ShowBiz

Arta Elezaj me vallëzim provokues në një jaht luksoz

Modelja dhe këngëtarja e njohur nga Klina, Arta Elezaj, vazhdon të komentohet për çdo paraqitje të saj. Bukuroshja, e cila tashmë shquhet për jetën luksoze, ka ndarë pamje të reja nga pushimet që ka filluar prej disa ditësh. Në videot që ka publikuar së fundmi në InstaStory, aktorja e “O...
Lajme

Theren me thika disa persona në Deçan

Disa persona ka mbetur i lënduar pas një rrahje që ka ndodhur mes katër personave në rrugën “Sali Çeku” në Deçan. Personat e lënduar me mjetë të forta (thika) janë dërguar për në QKMF në Deçan, ku pastaj kanë vazhduar rrahjen edhe aty. Njësiti policor në Deçan ka dalë menjëherë...
Lajme

Goditet keq një këmbësor në Dardani, policia jep detaje për aksidentin

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në lagjen Dardania ku është goditur rëndë një këmbësor. Për këtë fillimisht raportoi IndeksOnline, ndërsa zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka dhënë detaje për këtë aksident. “Sot rreth orës 11:00, në rrugën Bill Klinton, në Prishtinë, ka ndodhur një aksident...
Lajme

Edi Rama para largimit nga Kosova jep një lajm të rëndësishëm

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka përmbyllur takimin 24 orësh në Kosovë. Në konferemcë për media Edi Rama dha lajmin për hyrje në funksion të rrjetit të përbshkët elektroenergjik mes Kosovës dhe Shqipërisë. “Lidhur me hyrjen në funksion të rrjetit të përbashkët elektroenergjetik dhe të investinit të madh të interkonjeksionit midis...
Shëndeti

​Ilaçi shpresëdhënës për koronavirus: Ky është çmimi i tij

Trajtimi me Remdesivir kundër Covid-19 do të kushtojë mesatarisht 3,120 dollarë për pacientët me sigurim vullnetar në SHBA. Ilaçi i prodhuar nga kompania farmaceutike Gilead-it është aktualisht i vetmi që është aprovuar për t’u përdorur kundër koronavirusit në Shtetet e Bashkuara nga FDA (Administrata e Ushqimit dhe Barnave). Kompania prodhuese...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5