archive30 Qershor, 2020 - 19:10

Lajme

Grenell komenton letrën e dërguar Presidencës gjermane, ku kërkohet liberalizimi i vizave për Kosovën

I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka reaguar pasi 32 anëtarët e Parlamentit të Bashkimit Evropian kanë nënshkruar një letër drejtuar kancelares gjermane Angela Merkel dhe ministrit të Brendshëm, Horst Seehofer. Në letrën e dërguar, siç është bërë e ditur, u është kërkuar...
Lajme

Përleshje me thika në Prishtinë, një person dërgohet në QKUK, policia jep detaje

Një person është lënduar gjatë një përleshje me thika në “Parkun e Qytetin”, pasditën e sotme rreth orës 16:20, në Prishtinë. Lajmi për Gazetën Sinjali e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë, Bajram Krasniqi, i cili i lënduari është dërguar për trajtim mjekësor. Krasniqi njoftoi se të përfshirë në këtë përleshje...
ShowBiz

Infektohet me Covid-19 edhe këngëtari i njohur

Këngëtari i njohur, njëkohësisht punonjës në Qeverinë e Kosovës Yll Valla, është infektuar me koronavirus. IndeksOnline mëson se Yll Valla, zyrtar në Ministrinë e Pushtetit Lokal, ka rezultuar pozitiv në testimin e Covid-19. Kësisoj, një pjesë e madhe e zyrtarëve të MPL-së do të vetizolohen për 14 ditë nëpër shtëpi....
Lajme

Gjykata Kushtetuese shfuqizon Ligjin për Pagat

Gjykata Kushtetuese e Kosovës njoftoi sot se ka shfuqizuar Ligjin për pagat. Sipas Gjykatës, Ligji për Pagat në Sektorin Publik, në tërësinë e tij, nuk është në përputhshmëri me Kushtetutën. Përmes një komunikate për medie, Kushtetuesja ka njoftuar se ka marrë vendim të shfuqizojë vendimin për caktim të masës së...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5