archive30 Qershor, 2020 - 23:51

Lajme

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive në QKUK

Infektologu Arben Vishaj ka bërë të ditur se sot në Klinikën Infektive janë shtrirë nëntë pacientë, ndërsa 70 pacientë të tjerë gjithsej, janë me oksigjenoterapi. Veç tyre, Vishaj thotë se gjashtë pacientë janë në mjekimin intenziv e dy prej tyre në gjendje kritike. Sipas IKSHPK numri i të vdekurve nga...
ShowBiz

Ditëlindja e “çmendur” e modeles së njohur shqiptare

Ajo është një ndër vajzat më të bukura shqiptare, karriera e së cilës ka katapultuar edhe jashtë trojeve tona që pasi u shpall Miss Universe Albania në vitin 2012. Bëhet fjalë për Adrola Dushin, e cila ditën e diel ka festuar ditëlindjen e saj të 27-të. Festimet për super modelen...
Lajme

Ministri Zemaj dhe inspektorët komunal në aksion, largojn nga kafiterit qytetaret që nuk po respektojn rekomandimet

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, bashkë me Inspektorët komunal të Komunës së Prishtinës kanë dalur për të inspektuar kafiteritë, për të parë nëse po respektohen masat për mbajtjen e distancës në kohë pandemie. Në këto orë, ministri Zemaj dhe inspektorët nga fotografitë e siguruara nga portali arbresh.info shihet se po...
Lajme

Edhe 2 viktima nga Covid-19, shkon në 51 numri i vdekjeve

Dy vdekje të reja janë regjistruar në raportin e ri të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike për ditën e martë. Me dy rastet e reja, numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit në Kosovë ka shkuar në 51. Të hënën, IKSHPK-ja në raportin ditor kishte bërë të ditur se...
Lajme

IKSHPK vjen me një njoftim të rëndësishëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot kanë rezultuar pozitiv 79 raste me koronavirus, ndërsa 71 janë shëruar. Me rritjen e këtij numri IKSHKP-ja ka apeluar qytetarët për kujdes të shtuar, transmeton Gazeta Sinjali. “Apelojmë te qytetarët, bizneset, gastronomia, që në mënyrë strikte të respektojnë distancën...
Sporti

Arrihet marrëveshja: Ylli i Manchester City’t kalon në Bayern

Anësori i Manchester City, Leroy Sane, do t’i bashkohet gjigantit gjerman Bayern Munich, pasi këto dy klube ranë në ujdi për të për një shumë prej 60 milionë euro. Kampioni gjerman do t’ia paguajë gjigantit anglez një shumë fillestare prej 49 milionë euro për përfaqësuesin gjerman, ndërsa 11 milionë euro...
1 2 3 5
Page 1 of 5