archive29 Qershor, 2020 - 13:11

Lajme

Fjalët e para të Ramës, pas ardhjes në Prishtinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka mbërritur në Prishtinë, ku do të ketë takime me krerët më të lartë të shtetit dhe partive politike, njofton Insajderi. Rama ka shkruar një status në Twitter më të arritur në kryeqytet. “NË PRISHTINË PËR TË DËGJUAR DHE MËSUAR MË SHUMË PAS FLETË-RRUFESË SPECIALE...
Lajme

Zbulohet një virus i ri, ka shumë të përbashkëta me Coronavirusin

Shkencëtarët francezë kanë identifikuar një virus të ri duke përdorur teknikën e njëjtë me të cilën u zbulua koronavirusi. Mirëpo, ata thonë që nuk ka arsye për t’u shqetësuar që virusi i zbuluar së fundmi do të shkaktojë krizë të re shëndetësore, të ngjashme me atë që shkaktoi koronavirusi. Virusi...
Lajme

E tmerrshme: Serbia fsheh vdekjet e shkaktuara nga COVID-19

BIRN ka zbuluar se të dhënat nga sistemi informues shtetëror për COVID-19 në Serbi tregojnë se në këtë vend kanë ndërruar jetë dy herë më shumë pacientë të infektuar sesa kanë raportuar autoritetet dhe qindra njerëz më shumë kanë rezultuar pozitiv për koronavirusin sesa raportohet zyrtarisht. Nga Natalija Jovanovic Në...
Lajme

Diplomon Luani, biri i Shkëlzen Haradinajt

Sot është mbajtur ceremonia e diplomimit të 15 kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Një nga 15 kadetët e diplomuar është edhe Luan Haradinaj, biri i dëshmorit të kombit, Shkëlzen Haradinaj. Axha i Luanit, Dauti e ka uruar atë për këtë sukses në karrierën e tij të hershme. “Urime diplomimi Luan...
ShowBiz

Aktori shqiptar shërohet nga Covid-19

Aktori i “Portokalli”, Florjan Binaj, para dy jave kishte konfirmuar se është infektuar me koronavirus. Megjithëse ishte prekur nga ky virus, Florjani si çdo herë tjetër ishte në humor shumë të mirë. Pas izolimit në shtëpi për disa ditë, aktori tani njofton përmes një postimi në Instagram, se është shëruar...
Lajme

Vjosa Osmani do takohet me Edi Ramën në këtë orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë vizitës dyditore në Kosovë do të takohet edhe me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmanin. Në njoftimin e zyrës së kësaj të fundit thuhet se takimi do të zhvillohet sot në orën 15:00, shkruan arbresh.info. “Agjenda e kryetares së Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, për sot,...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5