archive29 Qershor, 2020 - 23:44

Lajme

Shefi i OBSH’së: Pandemia e COVID-19 ‘nuk është as afër fundit’

Pandemia koronavirus nuk është as afër fundit, sipas shefit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. “Shumica e njerëzve mbeten të ndjeshëm ndaj virusit, Covid-19 ka ende shumë hapësirë për të lëvizur”, citohet të ketë thënë ai, raporton agjencia e lajmeve Reuters. “Të gjithë duam që pandemia të marrë...
Lajme

Shqetësuese: Konfirmohen 122 raste të reja me COVID-19

Konfirmohen edhe 122 raste të reja të infektuara me COVID-19 në vend, njofton Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 231 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve...
Lajme

Komunat ankohen se rrezultatet nga IKSHPK po vonohën deri në 5 ditë, por ja çfarë thonë nga Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë po thotë se Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, është i shpejtë në kumtimin e rezultateve të mostrave të testuara për COVID-19. Sipas MSh-së, janë të rralla rastet kur komunave nuk u janë treguar rezultatet brenda ditës. Por, kështu nuk po thonë zyrtarë të komunave të...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Thaçi nuk do të dorëhiqet

Presidenti Hashim Thaçi nuk do të japë dorëheqje. Klan k mëson nga burimet e saja se Thaçi këtë nuk do të bëjë në adresimin e paralajmëruar për sot në orën 20:00. Dorëheqja e Thaçit është përmendur si opsion pas ngritjes së aktakuzës nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe Kryetarit të...
Lajme

Vdes një doktor nga COVID-19

Koronavirusi shënon viktimën e parë në radhët e bluzave të bardha në Shqipëri. Mjeku i njohur Arjan Prushi i cili ishte i shtruar në spitalin Infektiv në gjendje të rëndë, ka ndërruar jetë si pasojë e Covid-19. Lajmin e ka dhënë Bernard Progni me anë të një statusi në rrjetet...
1 2 3 5
Page 1 of 5