archive28 Qershor, 2020 - 21:45

Lajme

​Moti në Kosovë, po vijnë ditët me vapë

Masat e ngrohta të ajrit me origjinë nga Afrika do të jenë prezent mbi vendin tonë, duke krijuar kushte për mot të nxehtë dhe me vapë. Në fushat termike do të ketë rritje në të dy ekstremet. Nga dita e enjte parashihet të ketë zhvillim të vranësirave dhe kushte për...
Lajme

​Ekspertët amerikanë akuzojnë BE-në për dështim të dialogut të udhëhequr nga SHBA’ja

Ekspertët e Institutit “American Enterprise”, Dalibor Rohac dhe Ivana Stradner, në një opinion të publikuar në ‘National Review’ kanë akuzuar Bashkimin Evropian se i ka vënë ndërkëmbëzën samitit Kosovë-Serbi të udhëhequr nga SHBA. Ata kanë shkruar se progresi në rajon, qoftë ai i marrëveshjes së Dejtonit, përfundimi i luftës në...
Lajme

Paralajmërohet kthimi i masave në Kosovë

Mjeku Visar Berisha, që është edhe këshilltar i kryeministrit Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se krejt kjo ngritje numrash me COVID-19 është një refuzim sistematik e strukturor i mbajtjes së maskës në fytyrë dhe distancimit fizik. Ai thekson se, klinika Infektive është mbushur, rastet janë shumë,...
Lajme

Gjendet një trup i pajetë në breg të lumit Shkumbin

Një burrë rreth 50-vjeç është gjetur i pajetë në breg të lumit Shkumbin, në fshatin Shushicë, Elbasan. Referuar informacionit paraprak të policisë bëhet e ditur se nuk janë konstatuar shenja dhune. Ndërkohë grupi hetimor është në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Reporteri.net/...
1 2 3 4
Page 2 of 4