archive28 Qershor, 2020 - 23:51

Lajme

Edi Rama nesër në Kosovë, ja më kë pritet të takohet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama do të vizitojë nesër Kosovën. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se Rama takohet me thuajse të gjithë udhëheqësit e vendit, duke nisur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kryeministri Avdullah Hoti, Kryeparlametnarja Vjosa Osmani si dhe liderët e partive. Vizita e Ramës po bëhet...
Lajme

Kjo Komunë u prek përsëri me Covid-19

Bazuar në rezultatet e testimeve të sotme për COVID-19, një qytetar i Komunës së Malishevës, ka rezultuar pozitiv. Kjo është konfirmuar edhe nga komunikimi zyrtar në mes të Komunës së Malishevës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike. Lidhur me situatën e krijuar, sot përsëri shtabi komunal emergjent në Malishevë, ka...
Lajme

Arrin në 49 numri i rasteve të vdekjes me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë regjistruar 87 raste të reja me Covid-19; ndërsa janë shëruar 31 persona. Ky institut ka njoftuar se janë gjithsej 49 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese, njofton Klan...
Lajme

Shërohen edhe 31 persona nga koronavirusi në Kosovë

Gjatë ditës së sotme janë shëruar 31 persona me koronavirus në vendin tonë. Lajmi u bë i ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), përmes një njoftimi në Facebook. “Sot më 28 qershor 2020, janë shëruar 31 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më...
Lajme

87 raste të reja me COVID-19, janë nga këto qytete

31 TË SHËRUAR DHE 87 RASTE ME COVID-19! Sot më 28 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 87 raste pozitive. Numri total...
1 2 3 4
Page 1 of 4