archive27 Qershor, 2020 - 10:08

Lajme

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas institutit, vranësirat ditën e shtunë parashihen të shoqërohen me riga të izoluara shiu, kurse dita e premte parashihet të jetë kryesisht me diell. “Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë...
Lajme

Rrahje e rëndë mes 4 personave, njëri shtie me pushk gjuetie

Janë arrestur katër persona në fshatin Bujan të Komunës së Lipjanit, të cilët pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes vete, ndërsa njëri ka shtënë edhe me pushkë gjuetie, shkruan Gazeta Metro. Njëri nga të dyshuarit ka pranuar tretman mjekësor. “Janë arrestuar katër (4) të dyshuar meshkuj kosovarë pasi që ishin...
Lajme

Vidhet Golf 6shi në Ferizaj

Një person në Ferizaj ka vjedhur veturën e tipit Golf VI, ngjyrë e zezë me targa vendore. Përveç veturës i dyshuari dyshohet se kishte vjedhur një biçikletë dhe 80 euro. Njësitet policore kanë arritur ta arrestojnë të dyshuarin mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar,...
Lajme

Vdes një person në QKUK

Dje në Milloshevë të Obiliqit ka ndërruar jetë një person, si pasojë e lëndimeve të pësuara. Viktima, shofer i një firme e cila bën transportin e shtëpizave të drurit për vendet Evropiane ka pësuar lëndime të rënda si pasojë e rrëzimit te një muri të shtëpizës. Te lënduarin e ka...
Lajme

EULEX’i vazhdon punën në Kosovë, jashtë mandatit

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit – EULEX, dëshiron të vazhdoj punën në Kosovë. Megjithatë, që nga 14 qershori këtij misionit i ka skaduar mandati për të vepruar në Kosovë, sipas një vendimi të Këshillit Evropian të vitit 2018. Në ndërkohë, presidenca e Kosovës nuk sheh asnjë arsye...
1 2 3 4
Page 4 of 4