archive26 Qershor, 2020 - 16:17

Op/Ed

Poshtërimi i Shtëpisë së Bardhë

Shkruan: Baton Haxhiu Është e kotë të fantazojmë. Por, në këtë shekull, dhe në të kaluarin, fitoret kanë qenë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Robert O’Brien dhe Richard Grenell i dhanë fund kësaj pamje. Ia dhanë shijen e pafuqisë. Këta të dy, dhe pse jo, e gjithë Zyra e...
Lajme

Peter Beyer: Akuzat e Speciales nuk ia ulin meritat UÇK’së

Raportuesi për Kosovën në Bundestagun gjerman dhe në Këshillin e Evropës, Peter Beyer, tha në një prononcim për DW se akuzat ndaj krereve te UÇK-se janë hap pozitiv drejt pajtimit. Deputeti gjerman i Unionit Kristiandemokrat, Peter Beyer, tha për DW se Prokuroria Speciale nuk akuzon UÇK-në, por disa individë të...
Lajme

Blerim Kuçi shkarkon zyrtaren e emëruar nga qeveria Kurti

Me të marrë pozitën e ministrit, Blerim Kuqi nga AAK ka shkarkuar udhëheqësen e Njësisë për Politika dhe Monitorim të Ndërmarrjeve Publike, Fikrije Buzuku- Fejza. Ajo është shkarkuar nga pozita nga ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi me arsyetimin se “më nuk përfaqëson ‘interesat dhe politikat’ e ministrit. Gjithë...
Lajme

Ky është inspektori që vdiq sot shkaku i Covid-19

Në paraditen e sotme në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ndërruan jetë dy persona që ishin të infektuar me COVID-19. E njëri nga ta është Habib Kadolli 61 vjeçar nga Prizreni. I nderi ishte inspektor tatimor në Drejtorin Regjionale të Prizrenit. Administrata Tatimore e Kosovës, ka shprehur...
Lajme

Vuçiq flet për herë të parë për aktakuzën ndaj Thaçit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ai dhe serbët duhet të vetëpërmbahen në lidhje me aktakuzën e Gjykatës Speciale ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Ai në një konferencë për media para ambasadës së Serbisë në Bruksel, ku sot e dje zhvilloi takime me zyrtarë të lartë të BE-së,...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6