archive26 Qershor, 2020 - 22:55

Lajme

Specialja do ta godasë edhe Ramush Haradinajn dhe Fatmir Limajn

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh gazetar, Milaim Zeka, ka folur rreth zhvillimeve të fundit në vend, ku presidenti Hashim Thaçi dhe kreu i PDK-së Kadri Veseli akuzohen për krime lufte nga Prokuroria e Hagës. Aktakuzat ndaj Thaçit dhe Veselit në një kohë kur ata ishin nisur për negociata në...
ShowBiz

Nuk e fsheh më, Gold AG publikon fotot e para të martesës

Vetëm pak kohë më parë Gold AG u martuar me Ermira Shkodrën, por që deri vonë vendosi të mbante të fshehur identitetin e saj. Ndonëse janë kurorëzuar kohë më parë, ata vetëm tani kanë realizuar fotosesion e martesës e që e kanë ndarë me publikun në rrjetet sociale. “Ti m’ke...
Lajme

Zëdhënësi i PDK’së: Albin Kurti i ligë, Thaçit e Veselit s’iu referohet si themelues të UÇK’së por individë që duhet të dalin para drejtësisë

Zëdhënësi i PDK’së, Avni Bytyci ka thënë se Kurti e VV’ja janë të ligë, Thaçit e Veselit s’iu referohen si ‘themelues të UÇK’së’ por ‘individë’ që duhet të dalin para drejtësisë, shrkuan gazeta Metro. Bytyçi thotë se është ligësi nga ana e Vetëvendosjes, kur i referohen Presidentit Hashim Thaçi e...
Lajme

62 raste të reja me Covid-19, janë nga këto Komuna

61 TË SHËRUAR DHE 62 RASTE ME COVID-19! Sot më 26 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 205 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 62 raste. Rastet pozitive janë...
Lajme

Goditet nga autobusi, ndërron jetë 6-vjeçarja

Rreth orës 12:30 në rrugën Shemsi Ahmeti, në Mitrovicë ka ndodhur një aksident, ku një autobus ka goditur një fëmijë të moshës 6 vjecare. Burimet brenda QKUK-së tregojnë për Indeksonline se fëmija ka ndërruar jetë. Fëmija nuk ka mundur t’i përballojë plagëve të marra nga ky aksident tragjik....
Lajme

Ky vend rikthen kufizimet pas rritjes së rasteve me Covid-19

Një muaj pasi u shpall pa koronavirus, Mali i Zi riktheu kufizimet natën vonë të enjten, përfshirë ndalimin e aktiviteteve sportive dhe të mitingjeve politike në natyrë, me qëllimin për të frenuar përhapjen e rasteve të reja. Në një deklaratë, organi kombëtar i ngarkuar me luftën kundër sëmundjes tha se...
Lajme

Thaçi takohet me Ramën në Vlorë?

Pritet një takim i presidentit Thaçi me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Vlorë. Ky supozim është ngritur pas që Edi Rama kishte njoftuar se paditen e sotshme do të jetë prezentë në prezantimin e projektit për gjimnazin “Sami Frashëri”, por që ai nuk është dukur askund. Burimet e Top...
Lajme

Hoti tregon cilat pagesa i ka kryer dje Ministria e Financave

Kryeministri i Qeverisë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka treguar se sot Ministria e Financave ka ekzekutuar pagesat për mijëra përfitues nga pakoja emergjente, raporton Gazeta Evropa. “Sot Ministria e Financave ka ekzekutuar pagesat: ■ për 7,241 përfitues (persona fizik) në shumë prej 1.2 mil euro, ■ për 4,191 përfitues në...
Lajme

Aktakuza ndaj Thaçit – flasin prindërit e presidentit

Ditët e pleqërisë po i kalojnë në qetësinë e fshatit Burojë. Por prindërit e presidentit të Kosovës, Haxhi dhe Hyra Thaçi nuk mund të pranojnë vizitorë në shtëpi, tash kur shumë qytetar janë drejtuar drejt kësaj familje, për t’u solidarizuar me ta pas ngritjes së aktakuzës nga Zyra e Prokurorit...
1 2 3 6
Page 1 of 6