archive25 Qershor, 2020 - 23:50

Lajme

Një tërmet i fuqishëm sapo e goditi Turqinë

Një tërmet 5.4 ballë sipas Rihterit goditi sot Turqinë juglindore, në të cilin pesë njerëz u lënduan dhe disa shtëpi u dëmtuan. Tërmeti ndodhi rreth orës 13.00 sipas kohës lokale në qytetin Ozalp, në provincën e Van, pranë kufirit turk me Iranin, në thellësi 6.9 kilometra, njoftuan autoritetet e Turqisë,...
Lajme

Istogu me 8 raste të reja të gjitha brenda një familje

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar sot edhe 69 raste të reja me koronavirus ku prej tyre 8 janë nga Komuna e Istogut. Drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Mujë Osmanaj ka konfirmuar për Gazetën Sinjali se këto 8 raste janë familjarë të personit që vdiq sot nga koronavirusi....
Lajme

Lajm i mirë: 75 të shëruar nga Covid-19 në Kosovë

75 TË SHËRUAR DHE 69 RASTE ME COVID-19! Sot më 25 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 281 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 69 raste. Rastet pozitive janë...
Lajme

69 raste të reja me COVID-19, vijnë nga këto qytete

75 TË SHËRUAR DHE 69 RASTE ME COVID-19! Sot më 25 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 281 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 69 raste. Rastet pozitive janë...
1 2 3 7
Page 1 of 7