archive24 Qershor, 2020 - 10:06

ShowBiz

Georgina Rodriguez provokon keq me fotografinë e fundit

Georgina Rodriguez është bërë e njohur për publikun e gjerë që nga lidhja e saj me futbollistin Cristiano Ronaldo. Tashmë ajo është bërë figurë publike, pasi pothuajse secili postim i saj merr vëmendje dhe komentohet në masë të madhe. Në çdo postim që bukuroshja bën arrin të rrëmbej vëmendjen ku...
Lajme

Qeveria Hoti vjen më një paralajmërim për sektorin publik

Mosratifikimi i marrëveshjeve ndërkombëtare, do të mund ta detyrojë qeverinë që të ul pagat në sektorin publik. Zëvendësministri i Financave Agim Krasniqi, ka folur për mosratifikimin e pesë marrëveshjeve ndërkombëtare nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Krasniqi në Klan Kosova tha se kjo është një humbje e madhe. “Natyrisht që...
Lajme

I infektuari me Covid-19 thyen rregullat, nuk qëndron në shtëpi

Komuna e Vushtrrisë edhe më tej vazhdon të ketë të infektuar me Covid19, të cilëve edhe u është rekomanduar të qëndrojnë në vetizolim. Por, njejtë nuk ka vepruar një i infektuar derisa ka dalë jashtë shtëpisë, njofton Policia e Kosovës- transmeton Indeksonline. “Njësiti policor ka shkuar në lokacionin e personit...
Lajme

Nisma nuk pajtohët në këtë gjë me Qeverinë Hoti

Nisma Socialdemokrate është shprehur e pakënaqur me numrin e zëvendësministrave të emëruar deri tash në Qeverinë Hoti. “Indeksonline”, merr vesh se numri i zv/ministrave të emëruar ka nxitur pakënaqësi tek Nisma. Sipas burimeve, Nisma po e konsideron si shkelje të parimeve të marrëveshjes pasi ishte thënë se nëpër ministri nuk...
Lajme

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se ka ndryshuar situata meteorologjike dhe fushat me presion të ulët atmosferik të cilat ishin përqendruar ditët e fundit mbi gadishullin Ballkanik, dalëngadalë po zhvendosen në drejtim të lindjes. Reshjet e shiut të cilat në sasi vende-vende ishin të intensitetit të lartë,...
Op/Ed

Arsimi në duart e të parsimuarëve

Shkruan: Batjar Halili Po e filloj shkrimin tim me një shprehje latine: “Scientia non habet inimicum nisp ignorantem” që do të thotë: “Shkenca nuk ka armiq, ka vetëm injorantë. Injoranca është armiku i shkencës”. Pse e shkrova këtë? Sot, përmes rrjetit social facebook pashë një lajm që zv. ministër i...
1 4 5 6
Page 6 of 6