archive24 Qershor, 2020 - 20:22

Lajme

Serwer: Kosova është në telashe

Eksperti amerikan dhe profesori i John Hopkins, Daniel Serwer, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Dhomat e Specializuara në Hagë, ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli. Serwer tha se pas kësaj aktakuze, Kosova është në telashe, pasi sipas tij, kjo aktakuzë nuk është thjeshtë vetëm...
Lajme

Thaçi anulon vizitën në Washtington, Kosovën e përfaqëson Hoti

Përfaqësuesi special i SHBA-së në dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi e ka njoftuar atë për anulimin e takimit të 27 qershorit në Washington. Në një shkrim në Twitter, Grenell ka shkruar pas ngritjes së aktakuzës ndaj Thaçit dhe Kadri Veselit. “Presidenti i Kosovës sapo na...
Lajme

Presidenti ishte rrugës për në SHBA, kur mori lajmin për aktakuzën

Prokurori i Specializuar ka dorzuar aktakuzë për presidentin e vendit, Hashim Thaçin dhe kreun e PDK-së, Kadri Veselin. Gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu, ka bërë të ditur se para nisjes për në Shtëpinë e Bardhë e ka intervistuar presidentin. “Pak para nisjes për në takimin historik Kosovë-Serbi në Shtëpinë...
Lajme

Zv.ministri i Financave tregon se kur do të dalin paratë e pakos emergjente

Zëvendësministri i Ministrisë së Financave dhe Transfereve, Agim Krasniqi, ka thënë se pagesat e parealizuara nga pakoja emergjente për shumë qytetarë, pritet të përfundojnë në momentin që përfundon edhe procesi i rishikimit të buxhetit. Krasniqi ka thënë se në momentin që përfundon procesi i rishikimit të buxhetit, paratë e destinuara...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6