archive24 Qershor, 2020 - 22:20

Lajme

Pakoja emergjente, Ministria e Financave jep një lajm të mirë

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami ka deklaruar se komisioni është duke punuar me një intensitet të shtuar në verifikimin e kërkesave të tatimpaguesve, të cilët kanë aplikuar për të përfituar nga Pakoja e kaluar. Ajo tha se gjatë verifikimit nga Komisioni, po konstatohen parregullsi gjatë aplikimit, gjë që po vështirëson...
Lajme

Aktakuza ndaj Thaçit dhe Veselit, ja çfarë thotë Vjosa Osmani

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas aktakuzës së ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli nga prokurori special pranë Dhomave Speciale. Megjithatë, edhe pse ka reaguar rreth kësaj çështje, Osmani askund s’ka përmendur Thaçin dhe Veseli. Ajo, përmes një postim një Facebook...
Lajme

Alarmante, 95 raste të reja me Covid-19

63 TË SHËRUAR DHE 95 RASTE ME COVID-19! Sot më 24 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 311 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 95 raste. Rastet pozitive janë...
Lajme

Vjosa Osmani ushtruese detyre e pozitës së Presidentit?

Në rast se Presidenti i Republikës së Kosovës, përkohësisht nuk është i aftë për t’i kryer përgjegjësitë e tij, ai mund t’ia kalojë vullnetarisht përgjegjësitë, Kryetares së Kuvendit, në këtë rast Vjosa Osmanit. Kështu thuhet në nenin 90 të Kushtetutës: Ky post nuk mund të ushtrohet për një interval më...
Lajme

Berat Buzhala preket nga koronavirusi

Analsiti Berat Buzhala ka rezultuar pozitiv me COVID-19 pas testimit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, shkruan Gazeta Metro. Buzhala ka shkruar se ai sot është konfirmuar se ka dalur pozitiv me koronavirus dhe se nuk ndjen ndonjë dhimbje deri tani. Postimi i plotë nga Buzhala: Megjithate kjo dite nuk...
Lajme

Mustafa tregon se çfarë do të ndodh me bisedimet

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), ka thënë se ende nuk dihet nëse kryeministri Avdullah Hoti do të udhëtojë për në takimin e 27 qershorit në Uashington. Ai ka thënë se për këtë do të vendos Hoti, në bazë edhe të diskutimeve me partnerët ndërkombëtarë të Kosovës. Por, Mustafa...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6