archive24 Qershor, 2020 - 23:46

Lajme

“Historia e Kosovës është e lidhur me emrin e Thaçit”

Këshilltari i presidentit Hashim Thaçi, Adil Behramaj, ka reaguar pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK’së Kadri Veseli, shkruan Gazeta Metro. Behramaj e ka quajtur Thaçin si kryeministrin më të suksesshëm të Kosovës dhe tha se historia e Kosovës është e lidhur direkt...
Lajme

Fisnik Ismaili: Mos ma lodhni both*n me logo të UÇK’së sot

Ish deputeti Fisnik Ismaili ka reaguar pas aktakuzave të Gjykatës Speciale ndaj Hashim Thaçit e Kadri Veselit. Ai ka reaguar ndaj atyre që sot dolën në mbrojtje të UÇK-se, duke thënë se po përqeshet për shkak të disa komandantave. Postimi: Mos ma lodhni bothën me logo të UÇK-së sot. Ku...
Lajme

Molliqaj: UÇK’ja nuk mund të gjykohet

Ka reaguar në rrjetin e tij social në Facebook edhe kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj në lidhje me akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit nga Prokuroria Speciale. Ai ka thënë se” UÇK-ja është vetë arsyeja e ekzistencës së këtij shteti, prandaj si e tillë ajo nuk mund të gjykohet. Ata që...
Lajme

Shkon në 40 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë

Ka shkuar në 40 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Kosovë, sipas njoftimit të fundit të bërë nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë. Përderisa të martën në njoftimin zyrtar të IKSHPK-së numri total i vdekjeve nga ky virus në Kosovë ishte 38, të mërkurën numri është rritur...
Op/Ed

Fitimtarët dhe spiunat

Dua të bëj një krahasim të qenurit luftëtar dhe mace e zezë në shoqerinë ku jetojmë. Pse po e shkruaj këtë?! Kohëve të fundit për disa muaj rresht ka filluar një aktivitet i gjykatës speciale për t’i thirrur luftëtarët në intervista në dhomat e specializuara. Kjo është situatë groteske kur...
Lajme

Heronjtë e ditës, policët që shpëtuan të riun nga therrja me thikë

Fevzi Fejza dhe Kemajl Hoti janë dy policët e Kosovës të cilët shpëtuan jetën e një të riu në qytetin e Mitrovicës. Në momentet më kritike, dy pjesëtarët e Policisë së Kosovës intervenuan duke parandaluar kështu therjen me thikë të një të riu. Lidhur me këtë Indeksonline ka raportuar gjatë...
Lajme

Kadri Veseli: Nuk mërzitemi, e dimë pse kemi luftuar

Në rrjetin social Facebook, ka reaguar përsëri Kadri Veseli pas akuzave nga Gjykata Speciale ndaj tij dhe presidentit të vendit Hashim Thaçit, duke thënë se nuk mërzitet aspak sepse e di që lufta e tij dhe e bashkëluftëtareve të tij ka qenë e drejtë, njofton Insajderi. “Ai që ka qenë...
1 2 3 6
Page 1 of 6